91% 2009 szavazat

Léon, a profi

Léon

2016.04.17 KrisztiEsLaci

Egy elárvult kislány, és egy meglehetősen buta, ám szakmájában nagyszerű bérgyilkos bizarr kapcsolatának története. Nagyon érdekes, mint minden francia film, különleges hangulattal, és karakterekkel. Legalább egyszer meg kell nézni!

2015.05.20 Sissy

Nagyon jó film! Jó a szereposztás, Jean Reno és Natalie Portman kiválóan játszik együtt. A történet kicsit meglepő, mivel nem sok gyerek dönt úgy, hogy bérgyilkos akar lenni, meg Leon is elég pedofil, de ettől eltekintve még tetszett a film.

2015.11.01 FilmesPéter

Nagyon jó film, nem régiben néztem újra. Most jöttem rá, amikor néztem, hogy az a kislány Natalie Portman... mekkora tehetsége volt, már olyan fiatalon, elképesztő. Talán ezzel a filmmel futott be. Öröm nézni, ahogy Jean Reno és a kislány között hogy... Több

2017.07.11 Kadinta

Imádom. Kicsit nehezen indul, de aztán magával ragadó, feszültséggel teli, izgalmas krimi-akciófilmmé válik.

2015.09.28 marcibodri

Ó a fiatal Natalie Portman minlyen kis cuki volt, azzal a nagy puskával. Luc Besson valamire akkor nagyon ráérzett, kb azóta se jött ennyire jól össze neki egy film se.

2016.07.25 byebyepuppy

Jean Reno egyik legjobb szerepe. A film az elejétől a végéig kifejezetten izgalmas, többször nézhető, remek akciófilm. Viszonylag életszerű helyzetekkel ám mégis az akciófilmek szintjén. Egyszóval remek film.

2015.12.11 juliS

Ha leszámítjuk, hogy az utolsó jelenet mennyire rossz, és milyen dramaturgiai hibák vannak benne, egészen élvezhető film. Luc Besson azóta sem volt ilyen eredeti, ezért jár a 4 pont.

2015.01.28 Timcsa

Jean Reno kiváló színész!Natalie Portman pedig már kislányként is kiváló színésznő volt! Jó film!

2018.08.19 buzsikturner

Natalie Portmanen már itt látszott, hogy elképesztő tehetség. Imádom a filmet, számomra rendkívül szívhez szóló, Gary Oldman pedig itt vált az egyik kedvencemmé!

2021.02.14 Málinger Zsolt

Tökéletes rendezés. Zseniális karakterek. Minden részletre érdemes figyelni, mert minden alkalommal újat ad. Léon annyira emberi!

2015.12.04 somoha

Nagyon nagy kedvenc, imádom mindkét főszereplőt. Szerintem fantasztikusan mutatja be a felnőtt-gyerek kapcsolatot. Érdekes látni, hogy fejlődnek főszereplőink karakterei...

2016.02.12 Isindar

Nem tudok többet elmondani, mint az előttem szólók, talán csak annyit, hogy Gary Oldman mindent vitt! A film pedig 10/10

2015.05.31 jazzy

A Leon a profi kiváló film. Jean Reano és Natalie Portman közötti összhang meglepő, de egészen kivételes. Az alig 11 éves színésznő érett alakításával már ekkor bizonyította, hogy nagy jövő áll előtte.

2015.05.26 strelaur

Jean Reno egyik legjobb filmje! Komolyan, sírtam is rajta! Kijár neki az 5 csillag! :)