Aranjuezi szép napok (2016)

Les beaux jours d'Aranjuez

JamesBont   2016. 12. 18.

Az egész film egysíkú volt, az utolsó egyharmada volt, ami javítani tudott rajta. A film nagy része alatt egy férfi és egy nő ült a kertben és beszélgetett, általában úgy mindenről. Fárasztó volt és unalmas. Mintha Woody Allent próbálta volna utánozni a rendező, de nem sikerült neki.

Wild-W   2016. 12. 17.

Az egész film egy nagy beszélgetés. Sorba vesznek körülbelül minden témát, ami felmerülhet egy ilyen szituációban. Mire unni kezdhettem volna megjelent Nick Cave. A film vége sokat javított az egészen. Egy kellemes nyári nap hangulatát keltette, ahol mondhatni az idő megáll.

cvölf   2016. 12. 15.

Mondhatni nem értem az egész filmet. a fő cselekmény hogy egy férfi és egy nő ül és beszélget. Ennek ellenére a filmet 3D- ben vették fel, pedig nincs semmilyen mozgás vagy történés ami miatt érdemes lett volna. A történet egyszerű, nyugodt. Ez egy könnyed film, de nem nagyon érzem, hogy A -ból eljutottunk volna B- be.

A film 465 550 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 411 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás helyszíne egykor a francia némafilm sztárjának, Sarah Bernhardtnak (1844-1923) volt a birtoka.

(BéBé)

Ez a film az első francia nyelvű film, amit Wim Wenders rendezett.

(BéBé)

A film címe Friedrich Schiller Don Carlos című történelmi drámájának nyitósorából vett idézet.