Veszedelmes viszonyok

Les Liaisons Dangereuses

2022.11.02 JRD

Döbbenetesen rossz...

Tiszteletlenül bántak egy mesterművel. A Veszedelmes viszonyok film a múlt század egyik remeke volt Glenn Close, Michel Pfeiffer és John Malkovich közreműködésével, akik a történeti tolmácsolást a tökélyre vitték. Még anno a Kegyetlen játékok (ami szintén a Veszedelmes viszonyok modernizált változata) is viszonylag elfogadható volt. Aztán jött ez. Ez a nemtommi. Persze beöltöztették amolyan fiatalos közegbe, de pontosan emiatt le is amortizálták a történetet. Mondanám azt, hogy kezeljük egy teljesen független filmként, és ne hasonlítsuk össze Malkovich-Close-Pfeiffer féle mestermunkával (vagy jobb híján a Kegyetlen játékokkal), de nem megy. Mert ez egy feldolgozás, ahol sok helyen ragaszkodtak az eredeti műhöz, mégis jellegtelen, felszínes, fércmunka produkcióra futotta. Nem tudom azt mondani, hogy érdemes a figyelemre. Mert nem az. De kinek milyen az ízlése. Nézd meg és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2022.07.29 fankbringa

Veszetelmes nézettségi viszonyok

Egyszerűen imádom az 1999-es feldolgozást, ami Kegyetlen játékok címmel jelent meg. Sokaknak az a verzió nem tetszett, nekem a kedvencem. Majd megnézem a többi feldolgozást is, ami másoknak tetszett. Addig is nézzük a mostani feldolgozást. Miután vég... Teljes kritika

2022.07.09 hemish

Még hányszor kell ezt a sztorit remakelni?

Döbbenet, hogy századszor is fel kell dolgozni ugyanazt.

2022.07.11 Idknw

Szinte szó szerint leutánozták a Kegyetlen játékokat, valami idióta, modern köntösbe bújtatva. Az éneklős részek annyira gagyik, hogy tekergetnem kellett, kellemetlen volt nézni és hallgatni. A főszereplő srác szerintem végig be volt állva. Nem ajánlom senkinek.

2022.07.07 matrosh1980

Nem igazán tudta felkelteni az érdeklődésemet, rettenetesen unalmas.

2022.07.15 Böbe Balogh

Bobe66

Köszönő viszonyban sincs az eredetivel, élvezhetetlen. Nem értem, minek kellett még egy újabb feldolgozás?!