Esemény

L'événement

2022.10.25 Nagy Tímea

Megrendítő alkotás!

Tekintve az utóbbi években zajló, az abortusztörvényt érintő eseményeket, a modern világban újra prioritása lett a film mondanivalójának. A nők önrendelkezési joga olyan téma, melyet a világ társadalmai a mai napig nem kezelnek megfelelően (meglátásom szerint az élet egyetlen területén sem). Esetenként nagyon megrázóak, felkavaróak lehetnek, a filmben látott jelenetek, de éppen a kendőzetlen és szemérmetlen ábrázolása miatt válik hitelessé az alkotás. Bár a 60-as éveket idézi, ma is azt üzeni a nagyvilágnak, hogy ideje eldobni a konvenciókat és hagyni a nőknek, hogy maguk állítsák fel a prioritásaikat. Ha a nőknek lehetőségük van az önrendelkezésre, ítélkezéstől mentesen és biztosítottak a megfelelő körülmények, sokkal egészségesebb közösségeket és társadalmakat építhetünk. Persze nem megkerülhető tény, ahogyan régen, úgy most sem, hogy a megfelelő értelmi és érzelmi érettségi szinten legyenek az emberek, és ebben kulcsszerepet játszik az érzelmi és szellemi nevelés egyaránt, a kezdettől fogva. Összességében egy értékes és komoly mondanivalóval bíró alkotást született, melyet érdemes megnéznie lánynak és fiúnak (tini 15+), nőnek és férfinak, anyának és apának egyaránt, hogy aztán levonhassák a számukra legmegfelelőbb következtetéseket.

2022.09.29 NEO

Eleinte egyszerűen csak ódzkottam tőle, hogy meg akarjam nézni, de végül is vannak megbocsájtható hibái a filmnek.

2022.09.30 boda34

Annyit biztosra mondhatok, hogy ez egy igencsak felkavaró film, de összességében nem igazán maradt meg bennem semmi sem belőle, nem igazán lett jobb egy sima középszerű alkotásnál.