Deku
Darvas Iván

Mariska és Liliomfi egymásba szeretnek, azonban még csak nem is gyanítják, hogy Mariska nevelőapja egyben Liliomfi nagybátyja. A párnak szembe kell mennie a professzor tervével, hogy Liliomfi végleg felhagyjon a színészi hivatással.

(csd)

Rendező: Makk Károly
Forgatókönyvíró: Ede Szigligeti, Mészöly Dezsö
Ország: Magyarország
Premier: 1954

KULCSSZAVAK

2023.03.11 Márta Morcos Zupán

Imádnivaló, kedves film.❤️❤️❤️❤️

Egy igazán megható,és kedves film,amiben Darvas Iván megmutatja teljes színészi repertoárját nekünk.Makk jól tette hogy őt választotta a férfi főszerepre.A másik nagy kedvencem a filmből Dajka Margit.Zseniálisat alakít.Nagyon ajánlott még ma is.

2017.07.25 Deku

Ez talán az egyik legjobb magyar alkotás, Darvas Iván a legjobb színész és biztos, hogy többször nézős. Ennyire magyar filmet mint ezt nem sokat szeretek. Ez olyan amitől nem várok többet mert mindent beleadott ami elvárható tőle. Szerintem azoknak jön be leginkább akik vevők az ilyen stílusra.

2015.11.21 irongozu

Gyerekkoromban láttam először és sokáig azt hittem, hogy Jean Marais a főszereplő :-) . Számomra ez egy nagyon kellemes kis kalandfilm marad. Egyértelműen toplistás.

2015.02.28 ocso

Igazi klasszikus, nagyon is szerethető, magyar film. Mindenkinek egyszer látni kell!

A film 2012-ben bekerült a Magyar Művészeti Akadémia tagjai által kiválasztott legjobb 53 film közé.Szerző: Archívum

Szigligeti Ede azonos című művéből készült.Szerző: Archívum

A Poligamy című magyar filmben a Liliomfi több jelenete látható, illetve a filmzene fő motívuma is hallható.Szerző: harnas1207

Latinovits Zoltán is feltűnik egy rövid jelenet erejéig a filmben. Ez az első filmvásznas szereplése.Szerző: harnas1207

1955-ben a Cannes-i filmfesztiválon Makk Károlyt jelölték Arany Pálma díjra.Szerző: LionelMessi10

(2016. 04. 06.)
A játékidőre elfelejtjük minden gondunkat és bajunkat, teljes szívvel szurkolunk, hogy Liliomfi és az ő Mariskája végre egymásra találjon, mert a világon egyetlen dolog számít igazán: az igaz szerelem. 8/10 Több