A farm, ahol élünk

8. évad (1981) - 22 epizód
9. évad (1982) - 22 epizód

Karen Grassle
Karen Grassle

A Minnesota állambeli Walnut Grove település lakóinak és egy farmon élő család életét mutatja be a sorozat, az 1870-es, 1880-as években. A televíziós feldolgozás Laura Ingalls Wider folytatásos regénye alapján… Több

2022.12.31 Dorkateo

Fiatalon valahogy kimaradt nekem ez a sorozat, pedig kedvelem a vidéki, kisvárosi történeteket. A sorozat az amerikai prérit elfoglaló és benépesítő korai telepesekről szól. Láthatjuk a primitív életformát, amit ma is nagyra tartanak az amerikai kult... Több

2017.12.24 indingo

Gyerekkoromban rendszeresen néztük. Nyárra kiadta az irodalomtanárnő, hogy kötelező nézni a sorozatot. Sok minden történt benne a családi gondokon túl is. A vége nagyon megrázó volt.

2020.11.07 H.a.n.n.a

Egy szívemnek kedves kis sorozat. Nagyon hangulatos volt, sok érzelemmel. Újra nem nézném, de amikor adták, mindig kedvem volt bekapcsolni a TV-t.

2016.11.12 ArpiHajdu és Réci

Egy óriási kedvenc, amely nemcsak a gyermekkoromat határozta meg, hanem felnőttként is ugyanolyan értékes pillanatokat képes nyújtani minden egyes alkalommal, amikor rábukkanok. Olyan 8-10 éves lehettem, amikor először láttam a tv-ben, nővéremmel min... Több

2017.08.22 Deku

El se tudom mondani, hogy gyerekkoromban mennyire odavoltam ezért a sorozatért. Mai szemmel beletekintve viszont nem igazán értem mi vonzott benne annyira. Átlagos kis sorozat.

A sorozat az 1970-es évek végén a Paramountról az MGM stúdióba költözött át. Miközben szétszedték a régi MGM díszleteket, felfedezték alatt a Sárga Téglás Utat az Óz, a nagy varázsló című filmből. Melissa Gilbert és a többi gyerek a forgatáson teljesen odavolt ettől a híres előzménytől.Szerző: Dorkateo

Az Emlékezzetek rám című epizódban (2.évad) Julia Sanderson temetésén elhangzik egy nagyon szép idézet: "Derűs szívvel emlékezzetek rám, mert én is így emlékezem rátok. Ha csak könnyeket hozok szemetekbe, inkább felejtsetek el". Ezeket a búcsúzó sorokat Michael Landon írta és filmbéli lánya, Melissa Gilbert a színész temetésén is ezekkel a mondatokkal búcsúzott tőle.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A sorozatban Percival Daltont, azaz Nellie férjét alakító Steve Tracy a valóságban homoszexuális volt és AIDS-ben hunyt el 1986-ban. Alison Arngrim az ő tiszteletére hozott létre egy AIDS-eseket támogató alapítványt. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Doktor Baker volt az őt alakító Kevin Hagen kedvenc szerepe karrierje során. Ennek tiszteletére egy egyszemélyes showt is indított 1992-ben, melyben sorozatbeli szerepét vette alapul. A színész emlékül még a sorozatban viselt kalapját is megőrizte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A sorozat szereplői közül többen adtak ki önéletrajzi műveket, köztük Melissa Gilbert (Laura), Melissa Sue Anderson (Mary), valamint Alison Arngrim (Nellie) is. Utóbbi "Confessions of a Prairie bitch" címmel.Szerző: ArpiHajdu és Réci