Lockwood és tsa.

Lockwood & Co

2024.03.05 Greta

Rémségek és elegancia

Aki könnyen és szívesen visszahelyezi magát ifjúkorába (vagy az), kedveli a borzongást plusz az angol „ízeket” az gyorsan megszeretheti ezt a sorozatot. Szimpatikus a csapat, ijesztőek a kalandok, amit a fiatalság bája és humora tesz könnyedebbé. Ami kiemeli a hasonló és szép számú misztikus tinisorozat közül, az az igazi londoni miliő. A modern környezetben is érezhető a viktoriánus hangulat, minden rémségével és eleganciájával. A gótikus képek, a kardhasználat, az üdítően választékos nyelvhasználat (már a mai tinifilmekhez képest) klasszikus ízt és egyediséget ad a történetnek. A megbízható minőségű angol színjátszás pedig könnyedén hozza, amit kell, és az új generáció is megállja a helyét. Nem hátrány a drámaiskola. A szövegkönyv mentes a bugyutaságtól, a történet szépen halad, indokolatlan időhúzások vagy semmibe futó mellékszálak nélkül, ami annyi sorozatot tesz silánnyá. Nem állítom, hogy Harry Potter szintű alkotás, de eszembe jutott a párhuzam. Megérdemelte volna a folytatást, ha a streamingszolgáltató nem csak a rövid távú számokban gondolkozik. Régen több bizalmat adtak a minőségnek.

2023.02.01 JRD

Igazi, jól összerakott tinisorozat egy jó tiniregényből. Érdekes történet Jonathan Stround tollából, noha nem éppen ez a regény jut eszébe az embernek a neve hallatán. (Személyes kedvencem tőle a Bartimaeus-trilógia, de szerintem bármely könyve reme... Több

2023.04.29 Robinson76

Sherlock és a Szellemírtók elegye

A széria alapját egy ötven éve tartó probléma megoldására szakosodott fiatalok jelentik, akik látják a kísérteteket, sőt, némelyikük még kommunikálni is képes velük. Így ki is képezik őket szellemvadásznak, hogy vidám kamaszéveiket különböző ügynökségek keretein belül szörnyvadászatnak szenteljék az életüket. A sorozat pozitívumai, hogy szerethetők a karakterek, másfelől alapvetően izgalmasak az ügyek. Viszont nekem nem igazán zsánereim a szellemes, túlvilági elemekkel teletűzdelt alkotások, így ez sem hozott túlságosan lázba. Talán ezért most kissé szigorúan osztályoztam és adtam közepest, ennek az amúgy szerethető könyvadaptációnak.

2023.06.12 Török389133

A szellemes részek nagyon jól meg voltak csinálva, a többi rész viszont kicsit unalmas volt. De szimpatikusak voltak a szereplők, jó volt a hangulata, úgyhogy összességében tetszett.

Egy kis Torchwood is kell néha

Ha már nem lett a Locke & Key sorozatnak következő évada, helyette kapjuk ezt a valamit, ami nem is tudja, mi akar lenni. A karakterek unalmasak, a történetvezetés lapos, pedig ez egy nagyszerű regényadaptáció lehetne. Hát, ezzel kell beérni.

2023.03.25 Idknw

Többszöri nekifutás után két résznél többet nem bírtam megnézni. Az hagyján, hogy tizenhárom évesen magázzák egymást, de annyira dögunalom, hogy az elkepesztő. Talán a szereplőkkel van a gond, semmilyenek, senkibe nincs semmi izgalmas vagy szerethet... Több

2023.01.27 Ronin

Nem rossz, valahogy azt az érzést keltette bennem, hogy a készítők már az elején tudták mit akarnak és azt is hozták. Összeszedett volt az egész. Nagyon halványan a Doctor Who-ra is emlékeztetett.

2023.05.16 Péter400410

Giccshalom, időrablás

Nem, nem őrültem meg, hogy végignézzem. Az első három rész után be kellett látnom, hogy akármennyire is akarok hinni benne, hogy ez egy szerethető sorozat, gagyit próbálnak rám sózni arany áron (= szabadidőm).

2023.06.22 Rábai Zsolt

Kell a folytatás.

2023.05.23 Baggio35

Fordulatos

Kár, hogy nem lesz folytatása.