Alaska nyomában (2019)

Looking for Alaska

Armina Steiner   2021. 02. 21.

Ez is az a sorozat, ahol az első pár rész után az ember inkább kikapcsolna. De ha nem teszi, akkor pozitív meglepetés éri. Azt mindjuk még mindig nem értem, miért választotta azt az utat a lány.

Martin Vigh   2019. 10. 30.

Magával ragad és nem ereszt – Alaska nyomában

Rögtön a premier után tekintettem meg Jason Schwartz legújabb sorozatát, ugyanis a coming of age zsáner az egyik kedvencem. Az utóbbi években számtalan maradandó alkotás született, mely a megértés igényével nyúlt a fiatalok problémáihoz, és reményked... teljes kritika»

indingo   2019. 11. 05.

Remek sorozat, csak dicsérni lehet. Érzelmes, megható, megindító. Engem napokig körüllengett a hatása. A főszereplők játéka nagyon természetes.

Szilonka   2020. 02. 04.

Gyönyörű film, nagyon megható a története. Minden percét imádtam, a könyvhöz is kedvet kaptam.

hp   2020. 07. 14.

Az első rész után még nem tudtam eldönteni, hogy akarom-e folytatni, de adtam neki még esélyt, mert láttam benne potenciált, és örülök, hogy így tettem. Szépen mélyíti a sorozat a karaktereket, akik kimondottan jól lettek megírva, és külön dicséret a... több»

TomÁcs   2019. 11. 04.

Elképesztően megrázó sorozat, annak ellenére hogy csak tinikről szól. Tetszett benne a művészi vonal az utolsó mondatokkal.

VvV   2019. 12. 04.

Gyönyörű történet! Nagyon tudott az érzelmeinkre hatni. természetes a története, életszagú és piszkosul megható.

A film egyes részeit Detroitban (Michiganben) forgatták.

(Thibo84)

Mielőtt Rebecca Thomast választották a film rendezésére, Gia Coppola neve is felmerült.

(Thibo84)

Charlie Rowe-t és Logan Millert mérlegelték Miles „Puffancs” Halter és az Ezredes szerepére.

(Thibo84)

John Green Twitteren jelentette be, hogy Rebecca Thomas lesz a rendező.

(Thibo84)

Ki Hong Lee, Ryan Potter és Shunsuke Okubo neve is felmerült Takumi szerepére.

(Thibo84)

Margaret Qualley-t, Caylee Cowant és Lily-Rose Deppet is meghallgatták Alaska Young főszerepére.

(Thibo84)

Ez a negyedik filmadaptációja John Green regényeinek a Hull a hó, Papírvárosok és Csillagainkban a hiba után.

(Thibo84)

Alaska nevének gondolata kezdetben John Greentől jött, amikor a The Royal Tenenbaumst figyelte, és a The Stephanie Says című dalt játszották, aminek a dalszövege: "Nem fél meghalni. Az emberek mind Alaskának hívják."