Elveszve az űrben

2. évad (2019) - 10 epizód
3. évad (2021) - 10 epizód

Russell Taylor
Toby Stephens

2046-ot írunk, amikor a kolonizáló Anyahajót váratlanul megtámadják. A kényszerleszállást követően pedig utasai egy addig teljesen ismeretlen és felfedezetlen bolygón találják magukat.

(csd)

Premier: 2018.04.13. | Netflix (2018.04.14.)

2022.11.24 Török389133

Az első évad első pár része egész jó, aztán egyre unalmasabb lesz. A második évad pedig ugyanonnan folytatódik, borzalmasan unalmas. A 3. évad első fele viszont meglepően jó, de sajnos a második fele már annak is gyengébb lesz, de még mindig jobb, mi... Több

2020.12.09 Robinson76

Ez a sci-fi bomba nálam csak pukkant

Egy nagy költségvetésű ifjúsági kalandsorozat került sci-fi köntösbe ágyazva. Aki amolyan "űrhajóval repkedünk a világűrben"-szerű történetet vár, az meglepődhet vagy csalódhat is akár, mert az idegen bolygó felfedezésén van a hangsúly. Bár kapunk egy homályosan érintett, és csak lassan felfedett rejtélyszálat is, ez sem fogott meg túlzottan. A cselekményt továbbvivő problémák és feszültségek tipikus eszközökkel lettek megjelenítve, minden kockázatot kerülve, így ez sem hozott lázba. Én a költségvetés ismeretében és a beharangozókat követően többet vártam, nálam a nagy durranás elmaradt. Mindazonáltal ez egy kedves és élvezetes széria, ami kellemes szórakozást nyújthat, de inkább csak gyermekeknek vagy családoknak kiegészítő programként rossz idő esetén.

2020.09.25 jfruzsi97

Imádtam. Képes lettem volna az összes évadot egyben végig nézni. Nagyon tetszett a sztori, pedig én nem vagyok az "űrutazós" filmek pártján. Látványos, fordulatokkal teli, izgalmas, és persze a félénk kisfiú és az erős földönkívüli robot barátsága is... Több

2018.04.24 DanDan

Nagyon jó kis minőségi sorozat, sci-fi rajongóknak ajánlott.

2022.02.06 Xeliora

Pöpec kis sorozat

Szerintem nagyon jó kis családi és sci-fi sorozat lett belőle. Szép a látványvilág, van karakterfejlődés, mindig van valami bonyodalom, ami továbbviszi a szálat, érdekes elképzeléseket mutat be. Persze van egy-két dolog, amibe bele tudnék kötni, de szerintem nincs olyan földön kívül utazós film/sorozat, amiben ne lenne logikátlanság, elvégre nem tapasztalatból, hanem találgatásokból készülnek, és ha minden lehetőséget figyelembe vennének, nagyon lassan haladna a történet. Összességében szerintem nagyszerű a műfajában.

Tekintettel arra, hogy a sorozat részben a világűrben játszódik, a vásárlók bonyolult űrruhákat készítettek a Robinsonok számára utazásaik során. A londoni FBFX Studios jóvoltából érkeznek, és csak a kesztyű páronként több mint 1300 dollárba kerül. A sisakok egyedülálló problémát okoztak a felvételkészítésben, mivel teljesen hangszigeteltek, ha az arcvédők le vannak eresztve. A produkciós személyzetnek fejhallgatókat kellett bekötnie, hogy mindenki tudjon kommunikálni.Szerző: jfruzsi97

Az eredeti sorozat a távoli jövőben, 1997-ben játszódik, ami 1965-ben még messze volt. Ez az új változat hasonló ugrást tesz, eseményei 30 év múlva játszódnak. Van rá esély, hogy ha valóban odaérünk, ez a műsor olyan furcsának és elavultnak tűnik majd, mint az eredeti.Szerző: jfruzsi97

Ignacio Serricchio a WonderCon 2018-ban mesélte el, hogy egy parókát kellett viselnie az első tíz epizód forgatása során, mivel egy hajnyírógéppel baleset történt a sminkszékben.Szerző: Thibo84

Brian Steele, aki a robotot játssza, 2,01 méter magas.Szerző: Thibo84

Az eredeti sorozatban Penny talált egy idegen majmot, amit Debbie-nek nevezett el, és kedvtelésből megtartotta. Ebben a sorozatban Donnak van egy kedvtelésből tartott csirkéje, akit szintén Debbie-nek hívnak.Szerző: Thibo84

(2018. 05. 25.)
Robinson család a (Z)Űrben
Összességében nagy csalódás lett. Remélhetőleg a Netflix a jövőben, ha sci-fire gondol, akkor inkább az Expedíció (Annihilation, 2018) vagy a Stranger Things (Stranger Things, 2016) vonalát fogja tovább vinni, ezt a műfajt pedig meghagyja azoknak a csatornáknak, amelyek tudnának is vele kezdeni valamit. Több