Loving Vincent

1890. július 27-ének alkonyán egy ösztövér figura botladozott végig a francia Auvers álmos kis főutcáján. Nem volt nála semmi, kezét a hasához szorította. A friss lőtt sebből szivárgott a vér. Ő volt Vincent van Gogh, akit akkor még alig ismert valaki, mára viszont a világ talán… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Hollandia, Svájc, Lengyelország
Premier (HU): 2017.12.21.

2023.12.26 Majorkas

Gyönyörű

Ha láttunk gyönyörű rajzfilmet, akkor ez az. Sajnos a háttértörténettel kapcsolatban pont a napokban olvastam egy cikket, hogy mi történhetett azon a napon, de az is csupán egy találgatás volt. Illetve egy hete jártam Amszterdamban a Van Gogh Múzeumban, és annak kapcsán szerettem volna megnézni ezt a filmet, de egy értékelhető platformon sem találtam meg, amit abszolút nem értek. Végül egy noname oldalon bukkantam rá, ahol nem volt egyszerű, de megnéztem.

2019.02.07 hackerjulcsi

Hihetetlen ez a film. A történet annyira nem volt kiemelkedően fantáziadús, de a megvalósítás annál inkább. Tudtommal évekig dolgoztak ezen a filmen jeles művészek, kockáról-kockára megjelenítve a filmet, elképesztő!

2020.03.18 Melinda

Vizuális katarzis

Az általam látott legszebb dolgok között foglal helyet a film - vetekedve a Balatonlellei mólónál a napfelkelte és az olasz tengerparton elcsípett naplemente látványával. Csodálatos, fantasztikus, szemet gyönyörködtető élmény. És életrajzi filmnek sem utolsó, tetszik, hogy a halálának 'felgöngyölítésével' a lelkéről is újabb és újabb rétegek hullanak le.

2018.03.20 bbozsi

Az ötlet jó, tényleg érdekes kísérlet, de őszintén szólva a 90+ perc nem igazán tesz sokat hozzá ahhoz a mondathoz, hogy 'Képzeld, van egy film, aminek minden képkockáját kézzel festették vászonra. Ezzel együtt érdemes megnézni, csak nem kell katarzisra, gyönyörre számítani.

2017.12.26 petera050

Egyszerűen fantasztikusan gyönyörű ez a film, nem is igazán lehet mihez hasonlítani a képi világát. Látható, hogy rengeteg energia van már csak pusztán ebben, rendkívül kidolgozott mindez, és valóban hozza egy Van Gogh festmény hangulatát, mintha csa... Több

Minden egyes képkockát (65 000 db) festőművészek készítettek olajjal vászonra.Szerző: MSz

(2018. 01. 15.)
Nem csak annak ajánlanám, aki esetleg rajong Vincent Van Gogh-ért vagy csak maga a történet érdekli, hanem annak is, aki nyitott az új dolgokra, technikákra és egy kicsit is szereti a festményeket, mert ha a történet nem is kötné le, a vászonról biztosan nem tudná levenni a szemét a látvány miatt. 9/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 12. 28.)
Így még sohasem láthattuk Van Gogh festményeit: a világ első festményfilmjében a képek valóban a szemünk előtt elevenednek meg. 65/100 Több

(2017. 10. 02.)
A Loving Vincent tehát egy látványos, szórakoztató alkotás, de világmegváltást történetben semmiképp sem szabad tőle várni. 7/10 Több