szafffy

A hatvanas évek elején a magyar fiatalokat elbűvölte Amerika: a rágógumi, a kóla és a rock and roll. Mindenki arról álmodozott, hogy disszidálni fog. Miki viszont visszatér Budapestre, hogy megvalósítsa álmát és ő legyen az új Jerry Lee Lewis. A régi barátai azonban elfordulnak tőle, az új vezért, Rönét, a csókkirályt követik. A szerelme, Vera is új fiúval jár. Miki benevez a tehetségkutató versenyre, a Ki-Mit-Tudra. A mindent elsöprő zenéjével óriási sikert arat, az elveszett szerelmét és barátait is sikerül visszahódítania. A Fenyő Miklós életét feldolgozó filmben a Hungária együttes legnépszerűbb számai csendülnek fel.

Rendező: Fonyó Gergely
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2009.02.05.

2024.02.23 Schumy1

Nem vagyok rajongó, de elismerem, ez egy remek önéletrajzi film lett, ha lehet annak hívni. Szórakoztató, vicces, romantikus, amolyan könnyed kis film.

Zseniális magyar film, telis-tele iszonyat jó és időtálló zenével.... Koltay és Reviczky maga a csoda, de minden színész ragyogóan tette a dolgát. Korhű hangulat és ruhák, minden egyben van. Olyan sokszor nézős.

2020.09.22 MP170506

Szeretem ezt a filmet. Nagyon jó a hangulata, remek zenék csendülnek fel benne, és remek színészek alakítják a karaktereket. Minden korosztály számára élvezhető alkotás lett.

2017.09.30 ArpiHajdu és Réci

Azok a boldog hatvanas évek

Valamikor a Made in Hungária idejében kezdett fellendülni a magyar filmipar, legalábbis számomra. Ezzel a filmmel az is tud azonosulni, aki nem a rock'n'roll kor gyermeke, ugyanis történeteket hallottunk a szüleinktől róla vagy ha más nem, mindenki j... Teljes kritika

2017.04.18 GedyPapa

Nagyon szeretem ezt a filmet, mert nem az elcsépelt életrajzi film műfaját képviseli. Jól hozza a zenés, musicales jelleg mellett a sztorit is. Nem esik a zenés betétek áldozatául maga a történetszál, ahonnan azért megismerhetjük az akkori Magyarország helyzetét is.

A film összbevétele 931 885 dollár volt (imdb.com).

Bigali elvtárs szájából elhangzik: "ezeknek már nem kell a pol-beat". Ez a zenei mozgalom Amerikából indult ki, s a háborút, a faji megkülönböztetést és a kapitalizmust kritizálta. Legfőbb képviselője nyugaton Bob Dylan volt, hazánkban pedig éppen a filmben ábrázolt időszakban kezdett teret nyerni. Maga Máté Péter is egy ilyen fesztiválon indult el 1967 környékén.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben egy nyitott tetejű Skoda Felicia látható. Ez volt akkoriban az egyetlen, egy közember által is megvásárolható kabrió. Ám csupán kis példányszámban gyártották, és kevesen tudták megfizetni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben többször elhangzik, hogy börtönbüntetés jár a nyugati zene terjesztése miatt (államellenes izgatás). Ez azonban a hatvanas években már nem volt igaz, bár boltokban nem voltak kapható lemezek, ezek birtoklásáért már nem járt börtönbüntetés.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ebben a korszakban mindennapos volt, hogy a fiatalok rádióadásokból (főleg a Luxemburgból, vagy ismertebb nevén Luxiból) vették fel szalagos lemezre a kedvenc nyugati slágereiket. A feltörekvő zenekarok pedig fonetikusan/nyelvtudás nélkül írták le az angol nyelvű dalszövegeket. Így tett Röné is, amikor a "donsztap kaman tvisztet" énekli a Holnap maradj itt című dal refrénjében.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 10. 11.)
Made in HUngaria
Korántsem tingli-tangli zenés filmről van szó, dübörög a rock and roll, áradnak az érzelmek, egyszerűen jó nézni ezt az alkotást, amely Fenyő Miklós életéből merít, és őt is láthatjuk a végén, már nem túl fiatalon, de ugyanolyan elánnal, ahogyan azt évtizedek óta megszoktuk tőle. Abszolút méltón emlékezik meg a munkásságától ez a film, amely bármik... Több