Made in Hungária (2009)

Made in Hungária

Péter Fazekas   2021. 11. 13.

2000-es évek legjobb magyar filmje szerintem! Nagyszerű színészek és hatalmas zenék.

Sabnock Sanatory   2020. 06. 14.

Zseniális magyar film, telis-tele iszonyat jó és időtálló zenével.... Koltay és Reviczky maga a csoda, de minden színész ragyogóan tette a dolgát. Korhű hangulat és ruhák, minden egyben van. Olyan sokszor nézős.

MP170506   2020. 09. 22.

Szeretem ezt a filmet. Nagyon jó a hangulata, remek zenék csendülnek fel benne, és remek színészek alakítják a karaktereket. Minden korosztály számára élvezhető alkotás lett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 30.

Azok a boldog hatvanas évek

Valamikor a Made in Hungária idejében kezdett fellendülni a magyar filmipar, legalábbis számomra. Ezzel a filmmel az is tud azonosulni, aki nem a rock'n'roll kor gyermeke, ugyanis történeteket hallottunk a szüleinktől róla vagy ha más nem, mindenki j... teljes kritika»

szabomarc   2019. 01. 07.

Nagyon jó film lett szerintem, egy átlagos fiatalos történet köré építve. Nem néztem utána, valóságos eseményeken alapszik e a sztori, de jó lett. A zene természetesen remek.

Zsofi821   2015. 04. 28.

Nagyon megfogott a film hangulata. Tetszett ez az egyveleg, kicsit musical, kicsit zenés vígjáték. A szereplők kiválasztása is telitalálat, jó korábrázolás.

Kanyi   2020. 09. 10.

Csak a barátnőm kedvéért néztem meg. Nem mondom, hogy rossz film, de nem áll közel hozzám.

A film összbevétele 931 885 dollár volt (imdb.com).

Bigali elvtárs szájából elhangzik: "ezeknek már nem kell a pol-beat". Ez a zenei mozgalom Amerikából indult ki, s a háborút, a faji megkülönböztetést és a kapitalizmust kritizálta. Legfőbb képviselője nyugaton Bob Dylan volt, hazánkban pedig éppen a filmben ábrázolt időszakban kezdett teret nyerni. Maga Máté Péter is egy ilyen fesztiválon indult el 1967 környékén.

A filmben egy nyitott tetejű Skoda Felicia látható. Ez volt akkoriban az egyetlen, egy közember által is megvásárolható kabrió. Ám csupán kis példányszámban gyártották, és kevesen tudták megfizetni.

A filmben többször elhangzik, hogy börtönbüntetés jár a nyugati zene terjesztése miatt (államellenes izgatás). Ez azonban a hatvanas években már nem volt igaz, bár boltokban nem voltak kapható lemezek, ezek birtoklásáért már nem járt börtönbüntetés.

Ebben a korszakban mindennapos volt, hogy a fiatalok rádióadásokból (főleg a Luxemburgból, vagy ismertebb nevén Luxiból) vették fel szalagos lemezre a kedvenc nyugati slágereiket. A feltörekvő zenekarok pedig fonetikusan/nyelvtudás nélkül írták le az angol nyelvű dalszövegeket. Így tett Röné is, amikor a "donsztap kaman tvisztet" énekli a Holnap maradj itt című dal refrénjében.

Fenyő Miklós 2008-as és 2009-es Margit-szigeti koncertjeit is a filmnek szentelte; előbbit Film Színház Muzsika, utóbbit pedig Gyerünk a moziba be címre keresztelte. 2009-ben rövid jeleneteket játszottak be a filmből, valamint a film főszereplői is előadtak egy-egy slágert.