Maffiózók

The Sopranos

2019.09.02 Attila Herke

Nagyon nagy

Még öt évad is jöhetett volna az is kevés lett volna.

2015.05.18 gaboca1981

SPOILER: Tony Sopranot lelövik a végén. Az utolsó jelenetnél, amikor egy étteremben várja a családját a következő zajlik le: Látjuk Tony-t szemből, majd csengőszó (az ajtón) majd azt látjuk, hogy Tony pontosan mit lát. Ez azt hiszem háromszor megismé... Több

2020.08.28 vadmeggymag

Bármikor újranézhető

Tökéletes szereposztás, mára már klasszikussá vált maffia-sorozat, amely maga is klasszikusokban gyökerezik. Szinte minden karakterrel együtt lehet érezni, ami igen komoly fegyvertény bármilyen alkotás esetében (film, sorozat, könyv). Különösen szeretem benne azokat az utalásokat, amelyek kevésbé direktek. Pl. gyakran direktben idéznek A keresztapából, de sokkal jobb, amikor filmes eszközökkel "véletlenszerűen" idézik meg. (pl. egy leszámolós jelenetsornál mindjárt az első évadban, ha jól emlékszem). Rengeteg ötletét, szituációját, karakterét láthattuk később más maffia-filmekben feldolgozva. Olvastam, hogy akkora siker volt a maga idejében, hogy világklasszis rendezők körében presztízs volt rendezni egy-egy epizódot. Le a kalappal az egész alkotás előtt. Ha nincs éppen olyan futó sorozat, amelyet szívesen néznék, újra és újra előveszem, képes vagyok az összes évadon újra végigmenni, még mindig hibátlannak látom. A családunkban a sorozat több mondata is szállóige lett. Szóval, hatalmas hatása van, több értelemben és több rétegben is. És szálljon áldás James Gandolfinire, akárhol is van most!

2023.08.03 Enikő

Elfogult vagyok a maffia műfajjal kapcsolatban, én imádtam. Bár a pszichiáternő karakterét untam. Tony Soprano felesége is nagyon jó alakítást nyújt.

2018.06.26 Attila

Hát nem tudom mindenki dicséri én az első évad 4 részéig jutottam el ..hát eddig dög unalom...persze lehet hogy keveset láttam eddig...talán megpróbálom rávenni magam a tovább nézésre ha már ennyien Istenititek :)

2016.06.27 jazzy

A Maffiózók kétségkívül az egyik legjobb sorozat amit láttam, hatását a Drótéhoz tudnám hasonlítani. Mind a két széria a maga nemében úttörő volt, innentől már csak ízlés kérdése. Nekem nagyon bejött ez a világ, James Gandolfini meg az egyik legjobb ... Több

2015.03.30 Candy

Minden esetre sokszorosan felül múlja azt amit elvártam ettől a filmtől,csak ajánlani tudom! Nagyon jól felépített komplex történet. 5/5

2019.11.26 fjumer

a főnök

remek sorozat ,remek színészek,remek úgy ahogy van !

2023.05.24 Stanbacsi

„Inkább érdekes, mint jó.” Én is így gondolom. Bár nekem el is fáradt kb. a harmadik évadnál. Ha nem nézek mellette más sorozatot, talán lement volna a többi évad is. Talán.

2019.07.16 flash88

Csak a nyáron jutottam hozzá, mert annyi helyen olvastam már róla, hogy azt éreztem muszáj lesz bepótolni az elmaradást. Ugyan a sorozat ma is teljesen megállja a helyét, de az biztos, hogy a maga idejében forradalminak számíthatott, ráadásul mivel n... Több

2023.04.28 Balázs399946

Unalmas

Unalmas, sablonos, tucat maffiasorozat.

2020.01.21 TeeRPaaK

Talán GOAT

2023.10.22 ujpest47

Tökéletes mestermunka

Humor, dráma, izgalom magas fokon. Zseniális szereplőgárda, tökéletes mestermunka, felhőtlen szórakozás. Ezt adta nekem életem egyik legjobb sorozata. Részemről 100%+!

2021.06.01 Karelerzsi

Felejthetetlen sorozatom

Zseniális élmény volt, minden szereplő tetszett, de Gandolfini lenyűgözött, nagyon hiányzik a filmes palettáról, imádtam őt.