Egy szobalány vallomása

indingo

Andie MacDowell
Nick Robinson
Margaret Qualley

Egy egyedülálló anyuka takarítóként kezd dolgozni, hogy eltartsa gyermekét, és megnyerje a harcot a szegénység, hajléktalanság és bürokrácia ellen. A világ is összefoghat ellene, de eltökélt, hogy nyertesen távozzon a harcból, akkor is ha mindent… Több

Forgatókönyvíró: Molly Smith Metzler, Marcus Gardley
Premier: 2021.10.01. | Netflix (2021.10.01.)

KULCSSZAVAK

2023.09.15 Alibi

Minden férfi szemét?

Jó kis sorozat, de én úgy látom, a feminizmus oldaláról van megközelítve. Alex hibák sorozatát követi el (pl. megáll az autópályán mögötte a gyerekkel), mégis meg tud dolgozni érte, hogy megbocsássa a néző, és pozitív hős legyen. Szemben az apjával, aki 20 évvel ezelőtt elverte az anyját, ami elítélendő, és jól tette, hogy otthagyta. Fel kellett volna jelenteni, és kiszabták volna rá az ítéletet. De 20 év elteltével nem láthatja az unokáját, mert Alexnek ez eszébe jut. Neki nem jár 2. esély? Annak fényében, hogy jelenleg rendes családi életet él új párjával és gyerekeivel. Legalábbis a filmben semmi nem utal arra, hogy bántaná őket. Ezért inkább kockáztatja a gyerek épségét, mindent, mert inkább az utcára megy. A másik Nate. Odavan a lányért, ott lakhatnak, eltartja őket, és bár hajt rá, de amikor visszautasítja Alex, az elfogadja. De ez nem jó neki, inkább visszakefél, amit azért érthető módon Nate már nem fogad el. Ezért 1 kefélés miatt újra az utcán találja magát a gyerekével. De ő a szenvedő anyuka, mindent nézzen el neki az ember.

2021.10.23 indingo

Figyelemfelkeltő sorozat, amely Stephanie Land azonos című könyve alapján készült. Az író saját történetét vetette papírra. Jól építkezett a sorozat résztől-részre. Tetszett benne, hogy sokféle emberi kapcsolatot bemutatott. Reflektál arra, hogy menn... Több

2023.07.11 kabel

A valóság tömény

Ez a sorozat valószínűleg mindenkit kicsit máshogy érint meg. Lesz, akinek ismert lesz a felvázolt szituáció, lesz, akinek kevésbé, azonban a történet annyira velősen meséli el egy menekülni kényszerült anyuka sorsát, hogy nehéz nem együttérezni vele és szorítani neki. Nincsenek klisék, közhelyek vagy valószínűtlen jelenetek, csak egy borzasztó szituáció és annak elszenvedői. A sorozatnak akadnak pozitív pillanatai is, de a nyomasztó, levegő nélküli élet végig megmarad. Kényelmetlen mélységekbe merülünk a családon belüli erőszak világában, és rengeteg karaktert ismerünk meg, akik többféleképpen reagálnak egy ilyen helyzetre. Alex eltökéltsége és bátorsága biztosítja az üde színfoltot, a sorozat kiválóan követi őt, Margaret Qualley pedig zseniálisan mutatja be ezt a karaktert. A Maid nem egy vasárnapi délutáni sorozat, de úgy érzem, mindenkinek látnia kell ezt a történetet.

2021.10.26 szoljhozzam

Érdekes volt, hogy a való életben is anya-lánya páros játssza a film főszerepét. A történet elgondolkodtató. Érdekes volt látni, hogy a kemény munkával megszerzett pénz milyen hamar el tud fogyni, vagy hogy a jogi sémák mennyire érthetetlenek egy közember számára.

2021.10.21 VvV

Nem egyszerű témában készült a sorozat. Elgondolkodtató, komoly sorozat. Furcsa volt Nick Robinsont negatív karakterben látni.

A sorozat igaz történetet dolgoz fel. Szerző: indingo

A sorozat Stephanie Land önéletrajzi regénye alapján készült. Szerző: indingo

A főszereplő, Margaret Qualley Andie MacDowell lánya, aki szintén játszik a sorozatban, így anya és lánya együtt szerepel a vásznon.Szerző: dandelion1983

(2021. 11. 25.)
Nem apu ökölbe szorult keze vagyok
Vérbeli midcult anyagot hozott tehát ezúttal a Netflix, ami igen bravúros mutatvány, hiszen úgy kellett viszonylag könnyen fogyaszthatót alkotniuk, hogy közben egy feldolgozhatatlan témát boncolgatnak. Több
Szexoktatás
Szinte repül