Malèna

Joky Matus   2020. 09. 26.

Imadom ezt a filmet! Orok klasszikus..Csak ugy mint Totnatore minden filmje.Monica Bellucci egyszeruen kaprazatos meg most is, nemhogy 20 evvel ez elott.. Csak ajanlani tudom,tessenek megnezni ezt a filmet..

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 27.

Szenzációs, maradandó alkotás

A Maléna egy mérhetetlenül összetett alkotás, amelyet bármely oldaláról vizsgálunk, mindenképpen maradandót alkotott a filmvilágban. Nem véletlenül hivatkoznak rá olyan sűrűn, az idő múlásával pedig csak egyre inkább felemelkedik a klasszikusok soráb... teljes kritika»

Deku   2017. 10. 23.

Ez tényleg remek lett, színészileg is és mindenféle téren nagyot alkottak a rendezők. Igazán jó film lett ez. Itt nem tudnék negatívot említeni mert az egész film úgy volt rendben ahogy kitalálták.

dailyfilmsan   2018. 12. 24.

Elég érdekes köntösbe lett bujtatva ez a háborús film. A helyszín a csodás Szicília. Azt hinné az ember annyira csodás hogy ide nem jöhet a háború de mégis. A főszereplő Renátó nagy szerelme ebben az időszakban jelenik meg és ez a nagy szerelem hajtj... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Szép film egy gyönyörű nőről,aki egy egész kisváros erotikus álmainak főhőse.Megható,és kedves történet a szép Szicilíából,egy kamaszfiú rajongásáról,és annak tárgyáról,személyéről. Ajánlott film.

Yosihiro   2018. 01. 14.

Én úgy éreztem nem Malénáról szól a film. A fő cselekmény elrejtve a sex. A végén megrázó ahogy elbánnak Malénával ez nem illett bele a filmbe. Összességében közepére értékelem.

Varga_Júlia   2020. 08. 15.

Tornatore egyik remekül sikerült filmje a Maléna, gyönyörű helyszínnel és főszereplővel, igazi olasz hangulattal és történettel. A rendező sokat dolgozik saját, gyermekkori élményeiből, és hihetetlen hangulatos módon tudja visszaadni egy korabeli kam... több»

Monica Bellucci

A filmet a magyar származású Koltai Lajos fényképezte.

(dailyfilmsan )

Giuseppe Sulfaro teljesen meztelen volt a Lupettaval, a prostituálttal történő szexjelenet felvételekor. A fiatal színész nem kért testdublőrt sem.

Ugyan Renato csupán 12 éves a történet szerint, az őt alakító Giuseppe Sulfaro 15 éves volt a forgatás alatt.

A Renatot alakító Giuseppe Sulfaro egy interjúban elárulta, hogy a filmforgatás előtt még sohasem látott meztelen nőt, Monica Bellucci volt az első.