A férfi a méh ellen

Man vs. Bee

2023.08.17 Sz396367

Azt se tudom, mit gondoljak. Mr. Beant láttam ökörködni, többször nem nézném meg.

2022.06.25 HE7EDIK

Tom és Jerry Mr. Bean-módra

Mindig szórakoztató látni Atkinsont szerencsétlenkedni, a legtöbb ember így fog rá emlékezni, pedig lazán le tud hozni komolyabb szerepeket is. Ennek a minisorozatnak egyszerű a sztorija, mint a faék, mégis annyi hülyeséget kihoztak belőle, hogy már alig várja az ember a következő epizódot.

2022.09.16 Emmersson

Két epizód után kifújt

Van, ami egy idő után nem áll jól. A 40-es férfinek a gördeszka, az 50-es nőnek a dupla copf, a 60-as Atkinsonnak a bohóckodás. Szekunder szégyen tört rám, pedig előítélet nélkül, bár nem nagy reményekkel kezdtem bele a Netflix sorozatába. Atkinson jó színész, néha kicsillog a humor-rozsda alól a komoly-fémes felület. Már váltania kellett volna a gumiarcról és a csetlés-botlásról olyan szerepekre, melyekben komolyan vehető. A Maigret-sorozat jó irány volt, tartania kéne!

2022.11.02 kabel

Gyerekfilm, gyerekeknek

Ez a film nem igazán felnőttek szól. A viccek túl gyerekesek, a sztori túl primitív, a karakterek túl sztereotipikusak. A film 10 részre való felvágása is azért készült, hogy aggódó szülők azt tudják mondani, hogy "jó, megnézhetsz még egy Mr. Beean epizódot lefekvés előtt". Ezzel nincs semmi baj, csak ne szofisztikált humort vagy okos történetet várjon senki.

2022.06.24 szemtelen

Nosztalgia mosoly

Párszor 10 perc mosoly, de semmi extra. Atkinson hozza a régi balga bohócot, de szerintem ma már nem olyan nagy durranás a brit nevettető. Nem tudott megújulni, de a Netflixtől mindenképpen jó húzás volt a néma komédiás választása.

2022.06.27 Lóri Ádámcsik

Jópofa

Mr. Bean és Johnny English fanoknak tetszeni fog.

2022.06.28 aliasteáscsésze Nézhetetlen

Pedig imádom Atkinsont

Nézhetetlen, idegesítő, elcsépelt időtöltés.

2023.01.03 stomachh

Ha nem Atkinson szerepelne benne, az egész nem érne egy fabatkát sem. Az ötévesek remekül kacagnak rajta.

2022.06.26 taba

Egyszerű és nagyszerű

Míg az amerikai filmkészítők egy része azon gondolkodik, hogy a CGI emberevő óriásrobotnak milyen színű legyen a feje, addig Európában egy apró méhecskére építve is lehet remek történetet alkotni. Nagyszerűsége a történet egyszerűségében, és Rowan Atkinson Mr. Bean-szerű karakterének összepárosításában rejlik. Érdeklődve várom a folytatást.

2022.06.24 AlBundy

Viccesen idegesítő szerencsétlenkedés

Mindig jó látni, amikor egy nagy nevettető új alkotásban tér vissza, így volt ez most Atkinsonnal is. Más kérdés, hogy míg a régi Mr. Bean sorozat némelyik epizódja még ma is hangos nevetést okoz, ennek a rövidke sorozatnak egyetlen poénja sem váltott ki hasonlót. A történet elfogadható, a megvalósításra sem lehet panasz, viszont rengeteg helyen már nagyon erőltetett, az alapszituáció kialakulását sem igen tudnám áthelyezni a való életbe. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, de nem ettől fogunk sírva nevetni.

2022.07.01 rkallai318

Nagyon kellemetlen a nézése, idegesítő poénok.:( Legnagyobb erélye hogy rövid, és kevés rész van belőle.

2022.06.22 rissa

Ha Rowan Atkinsont komédiázni engedik, az mindig aranyat ér nekem. Nem volt melléfogása szerintem az elmúlt évtizedekben és ez is telitalálat volt nálam. Nagyon ajánlom egy jó kis nevetéshez.

2022.06.24 Gulyware

Nagyon jó volt és vicces. A Fekete viperát mindig is nagyon szerettem Rowan Atkinsontól, viszont Mr Bean karaktere sosem volt annyira szórakoztató számomra. Ez a sorozat most egy kicsit olyan, de jobb kiadásban.

2022.06.25 DollárosVáros

Legenda

Atkinson karaktere szerethető, ügyefogyott és aljas gazember. A jól bevált recept eredménye: fátyolos tekintettel nevetés. Aki szereti a Mr. Beant / Johnny English-t/ Fekete Viperát, annak itt a helye. (Filmesztétikailag: aki kíváncsi arra, hogy lehet Chaplin után 100 évvel egy "némafilm" mainstream, annak is erősen ajánlott.)