Mavericks - Ahol a hullámok születnek

Mavericks - Ahol a hullámok születnek

Chasing Mavericks

Egy hihetetlen igaz történet Jay Moriartyról, a valódi szörf- fenoménról. Mikor az ifjú Jay (Jonny Weston) felfedezi, hogy a mitikus Mavericks, a Föld egyik legnagyobb hulláma csak pár mérföldnyire van Santa Cruz-i otthonától, Frosty Hessonhoz (Gerard Butler), a helyi szörfös legendához fordul, hogy készítse fel őt a hullám meglovaglására. Ahogy Jay és Frosty nekifog, hogy végrehajtsák a lehetetlent, olyan barátság alakul ki közöttük, mely nem csak mindkettőjük életét befolyásolja, de ezáltal a Mavericks megszelídítése is egyre inkább többről kezd szólni a szörfözésnél.

Premier (HU): 2012.11.22.

2019.01.20 szabomarc

Szerintem egész jó lett a film, van benne mondanivaló, tanulság, és le is kötötte végig a figyelmem, tehát a célomat abszolút elértem vele. Ajánlom alapvetően bárkinek.

2017.10.23 Wesleyvep

a szörfözés az egyik legszebb sport a világon, minden filmet fölemel. Gerard Butlerből kicsit sok volt, klisékből is, de amúgy nagyon érdekes drámai élettörténet

Jay Moriarity családja sokat segített a film elkészítésében. Felesége, Kim gyakran még a forgatásokra is ellátogatott és az őt alakító színésznővel, Leven Rambin-nal is sok időt eltöltött.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Abigail Spencer, aki Frosty Hesson feleségét alakította a filmben valójában a híres szörf legenda, Yancy Spencer III. lánya.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jonny Weston első főszerepe kedvéért szörf órákat vett karakterének valós trénerétől, Frosty-tól. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Gerard Butler megsérült és kórházba került, amikor karakterének híressé vált hullámlovaglását forgatta.Szerző: ArpiHajdu és Réci