Metropolis

Metropolis

6 millió DEM-ből jött létre a film. Szerző: Bogi87

1925. március 22 - 1926. október 30. között zajlott a forgatás.Szerző: Bogi87

A világpremier 1927. január 10-én volt Németországban.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 99%-os értékelést kapott 115 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 2.helyén áll.Szerző: Bogi87

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A filmben hozzávetőlegesen 25.000 színész, 11.000 színésznő és 750 gyermek szerepel. Szerző: Bogi87

A film forgatókönyvét a rendező felesége, Thea Von Harbou írta.Szerző: Bogi87

Hitler annyira imádta ezt a filmet, hogy Fritz Lang rendezőt ki akarta nevezni a német filmgyártás vezetőjévé.Szerző: Bogi87

Gustav Fröhlich, aki a főszereplőt, Eric-et alakítja, eredetileg csak statiszta lett volna a filmben. Szerző: Bogi87

Soha a filmtörténetben nem volt még egy olyan nem (!) amerikai fim, melynek megvalósítása ilyen sok pénzt emésztett volna fel. Szerző: Bogi87

Sajnos saját korában meglehetősen vegyes fogadtatásban részesült a film, katasztrofális eladási mutatókat produkált, ami majdnem csődbe vitte a gyártást finanszírozó UFA stúdiót. Szerző: Archívum

Az eredetileg több mint kétórás Metropolis az első tudományos-fantasztikus eposz, gigantikus díszletekkel és több ezer statisztával.Szerző: Archívum