Metropolis (1927)

Helene Weigel
Brigitte Helm
Gustav Fröhlich

Timon   2020. 05. 01.

Kicsit spoileres lehet. Miután láttam,úgy döntöttem,hogy a 2001:űrodüsszeia,Harmadik típusú találkozások,és a Csillagok háborúja:Új remény a legjobb űrsci-fik,amelyek úttörőként fontos mérföldköveknek számítanak a filmtörténelemben,de ez a listámon a... több»

Deku   2017. 08. 17.

Nem olyan rég került a kezem ügyébe ez a régi de annál is zseniálisabb film klasszikus. Szinte minden téren tökéletes volt és egyedi tekintve, hogy az első nagyok között van.

Milanman   2015. 05. 04.

A Metropolis megelőzte korát és zsenialitásával minden tudományos fantasztikus filmre, disztopiára, társadalomkritikára hatással volt, ami utána következett. Ha létezik olyan, hogy "filmtörténeti mérföldkő", akkor ez az. A mai napig, csontig hatoló, csodálatos filmélmény.

Zsceeeka   2017. 12. 31.

Megdöbbentő minőségű ahhoz képest, mikor készült, és az örök érvényű történet miatt kortalan is, ma is ugyanazokkal a problémákkal szembesülünk. Nem véletlenül maradt fenn.

Bog1   2016. 07. 20.

Klasszikus és eredeti film. Megelőzte technikában, tőrténethasználatban bőven a korát. Izgalmakban nem lesz hiány, ha ezzel a filmmel tart valaki. Én még nagyon régen, legalább tízenöt éve láttam médiatörténet órán és rögtön beleszerettem a stílusába. Mozgófilszerelmes vagyok azóta is.

mozimániás   2016. 07. 14.

tény hogy a műfajának mérföldköve zseniális remekmű

csenge   2016. 01. 09.

Nagy klasszikus film, eléggé rá tudott már akkoriban is tapintani a modern élet lényegére. Igazából az összes nagy társadalomkritikus film nem tud igazában mást mondani, mint amit Fritz Lang már a húszas évek végén megmondott. Igazán elismerésre méltó alkotás.

6 millió DEM-ből jött létre a film.

1925. március 22 - 1926. október 30. között zajlott a forgatás.

A világpremier 1927. január 10-én volt Németországban.

A Rotten Tomatoes oldalán 99%-os értékelést kapott 115 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 2.helyén áll.

Nem csak a képi világ, az operatőri munka követi az események hangulatát, hanem ehhez nagymértékben hozzátesz a feliratok sokasága, melyek – narrátor és mono- és dialógusok híján – segítenek megértenünk a történéseket. Ehhez szorosan kapcsolódik a zene is, mely nélkül ezek a filmek valószínűleg jóval kevesebb élményt nyújthatnának. Ugyanis a filmgyártás kezdeteinél ezek még jóval hangsúlyosabbak és fontosabbak voltak. A mai alkotásoknál sajnos gyakori hiba már, hogy erről teljesen megfeledkeznek, és egy unalmas muzsika, hanghatás könnyedén tönkreteheti a nézők élményét. több»