Mi van, doki? (1972)

What's Up, Doc?

Mi van, doki?

Berto49   2017. 08. 10.

Kenterbe veri a mostani vígjátékokat! Olvastam, hogy a cím (What's Up, Doc?) Tapsi Hapsi beköpése, miközben répát rágcsál. Ugyanezt tette Streisand is, bár inkább többet énekelt volna, nem pedig eszméletlenül éles és magas hangon hadarva adta elő Judy szerepét. Többek között a kínai sárkány és az üvegtábla gagjét nem lehet elfelejteni! Az Eunice-t alakító színésznő annyira utálatos, hogy álmaimba se jöjjön elő, ami nem valószínű, hiszen megtalálta a párját a kőgazdag mecénás mellett.

Műfaja: Screwball comedy, egész konkrétan az 1938-ban készített Párducbébi (Bringing Up Baby) előtti tisztelgés, egy jelenet (a zakó szakításos) meg mindkét filmben azonos.

(Berto49 )

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1972-ben.