Mi van, doki?

Mi van, doki?

What's Up, Doc?

Judy (Barbra Sreisand) temperamentumos ifjú diáklány, akinek be sem áll a szája és aki - ha kell - közönséges is tud lenni. Egy kongreszuson megismerkedik egy meglehetősen félénk zenetudóssal, Howarddal (Ryan O'Neal). A férfit elbűvöli, de el is bizonytalantja a lány szertelen viselkedése. A zenész, Judyval együtt akaratán kívül számos zűrzavaros helyzetbe keveredik, többek között ékszerrablásba is. A krimi és az érzelmes szerelmi románc határán táncoló filmkomédia őrült hajtóvadászatba torkollik.

Premier (HU): 1975.05.01.

2017.08.10 Berto49

Kenterbe veri a mostani vígjátékokat! Olvastam, hogy a cím (What's Up, Doc?) Tapsi Hapsi beköpése, miközben répát rágcsál. Ugyanezt tette Streisand is, bár inkább többet énekelt volna, nem pedig eszméletlenül éles és magas hangon hadarva adta elő Jud... Több

A magyar származású Kovács László volt a film operatőre. Többek között Kovács fényképezte még a Szelíd motorosok (1969), a Szellemirtók (1984), a Törvényszéki héják (1986), az Álljon meg a nászmenet! (1997) vagy a Beépített szépség (2000) című filmeket.Szerző: törölt felhasználó

Műfaja: Screwball comedy, egész konkrétan az 1938-ban készített Párducbébi (Bringing Up Baby) előtti tisztelgés, egy jelenet (a zakó szakításos) pedig mindkét filmben azonos.Szerző: Berto49

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1972-ben. Szerző: dulkap