Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van

Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van

Mrs. Doubtfire

Robin Williams

Daniel Hillard (Robin Williams) csapnivaló családapa, legalábbis felesége szerint, aki válni szeretne, és férjétől még a gyerekeik láthatási jogát is sajnálja. Ám amire Daniel férfiként nem volt alkalmas, arra idős nőnek maszkírozva tökéletes: megszületik Mrs. Doubtfire alakja, aki saját… Több

Rendező: Chris Columbus
Író: Anne Fine
Forgatókönyvíró: Randi Mayem Singer, Leslie Dixon
Premier (HU): 1994.02.10. | Disney+ (2023.11.01.)

2024.02.08 Kinga Kecskeméti

Aranyom

Imádom ezt a filmet, nem tudom, már hányszor néztem meg régebben a gyerekeimmel, nagyon sokszor ezt kérték hétvégékre. Most, hosszú idő után újra elővettem. Bevallom, az eleje kicsit vontatottnak tűnt, de aztán beindultak az események. Robin Williams remekelt a házvezetőnő szerepében, szinte még jobb volt nőnek, mint férfinak. Imádtam a csetlő-botló mozgását, ugyanakkor volt benne valami finom elegancia, tetszettek a frappáns beszólásai. Tetszett az is, hogy a rendező nyíltan megmutatta, hogy mi van a női ruha alatt, és mégse ábrándultam ki belőle, mert „Tűzvolte néni” annyira szerethető volt a maga meghökkentő stílusában. A gyerekek is imádni valóak voltak, egyedül az anyuka (Sally Field) játékával nem voltam megelégedve, olyan faarccal, butácskán tolta az egészet. Ez egy jó humorú vígjáték, ugyanakkor komoly dráma is (lásd a bírósági tárgyalást), de a történetnek szerencsére pozitív lett a befejezése. Az életben sajnos sokszor nincs ez így. Ajánlom megtekintésre minden válni készülő, vagy már elvált szülő figyelmébe. Bármennyi harag és sérelem gyűlt össze bennünk, a gyerekeknek mindkét szülőjük egyformán fontos, ez kellene hogy legyen mindenki számára az elsődleges szempont.

2018.01.21 mamiéstöti2

Nagyon jó poénok vannak benne, Robin Williams nagy jól játszik benne, igazi alapfilmmé nőtte ki magát.

2020.08.15 Varga_Júlia

Gyerekként, felnőttként, előszörre és sokadszorra is egy megunhatatlan film, brilliáns főszereplővel és remek történettel. Az a fajta tökéletes hollywoodi családi dráma, amiben tökéletesen pakolták össze a karaktereket, nagyon precízen mérték ki a hu... Több

2018.04.26 indingo

Ha valaki ismer valakit, akkor azt bármilyen hacukába felismeri. A mozdulatok eléggé egyediek egy embernél. Ha ezt figyelmen kívül hagyom egy humoros kis film.

Régen sem tetszett,és nemrégen beleakadtam,hát most sem nyűgözött le. Egyedül Robin Williams,aki amit tud,azt kihozza magából,és nőnek is elmenne... Nekem Sally Fields arca mintha kissé bárgyú lenne,és idegesít. Gyenge.

Robin Williams halála után a ház, ahol a filmet forgatták, turisztikai attrakcióvá vált.Szerző: dailyfilmsan

Robin Williams nem ismerte a Barbra Streisand dal, a Don't Rain On My Parade dalszövegét. Harvey Fierstein (Frank) és Scott Capurro (Jack) tanították meg neki. Szerző: dailyfilmsan

Robin Williams átalakítása Mrs. Doubtfireé naponta 4 és fél órát vett igénybe. Szerző: dailyfilmsan

A film egyik producere Robin Williams akkori felesége, Marsha Garces Williams volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci