Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Leharcolt oroszlánok (2003)

Secondhand Lions

Yosihiro   2020. 05. 04.

Leharcolt oroszlánok

Nekem a film címe nem tetszik ezért is kérkedve ültem le nézni ezt a filmet. Kellemesen csalódtam mert egy álomvilágba csöppentem ami remek volt. A történet zseniális és a két "öreg" igen nagyon jók voltak. A kisfiú nem alakít ugyan nagyot de a film gerincéhez nagyban hozzájárul ő is. Remekül kapcsolták össze a régi történeteket legendákat . A film kicsit laposan indul de a sok kutya és malac megjelenésével máris barátságosabb lett mindez. A tanyasi élet kapcsán igazából ízelítőt nem kapunk. Összességében a történet remek a forgatókönyv jó a rendezés és vágás már csak a három negyedet érinti. A szereplők közül nem emelnék ki senkit hiszen az összhatás adja meg a jó produkciót és ebben a moziban ez történik. Mindenki hozzáad valamit amitől jó lett. A zenei aláfestés is jó. Így megadhatom a négy csillagot erre a filmre amit megérdemel. Igazából az érzelmeket nem annyira sugárzó film ez hanem inkább a fantázia, könnyed mese és némi humorral fűszerezve tálalják mindezt. Csak ajánlani tudom mindenki számára csodálatos családi film. Bár nem nagyon megnyerő hogy egy édesanya így elhagyja a fiát, de az mindenképp pozitívum, hogy az öregek befogadják és felnevelik a kisfiút. A vége Happ end ami jól sikerült és kapunk némi csattanót is. Üdv Yosi

indingo   2018. 01. 06.

Szuper film, igazi lélekmelengető alkotás. Szuper a humora, de valahol egy kőkemény dráma. Az elmúlás áll a középpontban s hogy az élet nem véges. Használjunk ki minden alkalmat arra, hogy emlékeket gyűjtsünk.

ZeroHero   2015. 05. 06.

Kellemes bár kissé különc film, némi fantáziavilággal. Megható volt az a tiszta szeretet és kötődés amely kialakult a gyerekben a nagybácsik iránt. Manapság is előfordul, hogy néha a nagymama neveli a gyereket, vagy egy nagybácsi. A film üzenetében o... több»

TomÁcs   2019. 12. 30.

Félelmetesen jó film, amely valós érzelmeket tudott kiváltani a nézőkből. Haley Joel Osment hihetetlen tehetség volt.

Dorkateo   2019. 10. 12.

Mese habbal. De hát szeretjük a habos süteményt.

Mindegy, hogy igaz-e. Csak képzeld el és igaz lesz. Így érdemes élni.....meg filmet nézni is.

Rikudou6   2015. 08. 12.

Egész jól összerakott a története nem az a soknak tűnő fajta közben meg semmi. Ez olyan rendesen összetákolt és látványban is bővelkedő fajta. Nem éreztem túl klisésnek sem így igazán bejött.

szafffy   2015. 06. 25.

Aranyos, szeretnivaló film, olyan ismert nevekkel, mint Michael Cain vagy Robert Duval. Harmonikusan keverednek a műfajok, vígjáték, dráma és kicsit fantasy is.

Ez volt a második alkalom, amikor Robert Duvall és Kyra Sedgwick rokonokat játszottak egy filmben. Ebben a filmben nagybátya és unokahúga volt, az In Something To Talk About (1995) című filmben pedig apa és lánya szerepében jelentek meg.

(Yosihiro )

A filmben használt ház ugyanaz a ház, mint amit a Transformers Age of Extinction (2014) láthatunk.

(Yosihiro )

Hub orvosát Eugene Osment játssza, aki a valóságban Haley Joel Osment apja.

(Yosihiro )

1999-ben Michael Caine Haley Joel Osment elöl nyerte el az Oscart a legjobb mellékszereplő kategóriában.

Michael Caine elmondta, hogy karrierje elején egyszer megtartotta Sean Connery kalapját, amíg ő 4 emberrel verekedett egy nightclubban. Ez lehetett az alapja annak a jelenetnek, amiben Robert Duvall 4 emberrel verekszik egy kocsmában, amit Michael Caine és Osment végignéz.

Habár Jasmineről, az oroszlánról azt tartották, hogy már öreg és fáradt, valójában Taureg, aki játszotta, egy 2 éves oroszlán volt, ami nagyon fiatalnak számít, tekintve, hogy ezen állatok várható élettartama 20-22 év.

A film végét annyi negatív kritika érte a tesztközönségtől, hogy újra kellett forgatni, ami 600 000 dollárba került. Az eredeti befejezés rajta van a DVD-n.

Haley Joel Osment éppen mutált a forgatás alatt, ezért eredeti nyelven nézve tökéletesen hallható, ahogy a színész hangja egyre mélyül.

A filmben szerepelt egy oroszlán, aminek számtalan idomárja és felvigyázója volt, éppen ezért mindenkit meglepett, hogy Haley Joel Osmentet a malac támadta meg.