Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Nagypapa hadművelet (2020)

The War with Grandpa

dovetusfurdo   2021. 02. 28.

Felejtsük el!

2021-et irunk, de ha a film 2005-ös lenne, se lepődnék meg, iszonyat förtelem. Egyszer se tudott megnevettetni. Robert De Nironak volt ehhez ereje? Mert ő nagyon szürke a filmben. Rob Riggle-nek meg ez a szerep totális mellélövés (neki se volt egyetlen egy vicces megszólalása se). Az egész egy szenvedés, nem ajánlom senkinek.

Artemisia   2020. 10. 17.

Az én szobám!

Bájos komédia egy átlagos amerikai családról, ahol felfordulást okoz az elhunyt felesége nélkül a helyét nem találó nagypapa beköltözése. Kiskamasz unokájával háborút indítanak egymás ellen a fiú szobájának birtoklásáért, mely során egészen a játékid... teljes kritika»

Paulo-Varga   2020. 09. 20.

Amikor a nagyfater nem szabadul el

Joggal adhat okot aggodalomra egy olyan vígjáték, amelyben Robert De Niro nagypapát játszik, és a slapstick-komédiákra hajazó helyzetkomikum jut osztályrészéül, ám a Nagypapa hadművelet összességében kellemes csalódás: egy szerethető, kedves családi ... teljes kritika»

jfruzsi97   2020. 09. 22.

Megnézhető. Robert De Niro hozta a formáját (valamennyire). Bár kicsit több poént is belerakhattak volna, voltak hosszú részek, amikor csak ment a történet, és mégse történt semmi. Az előzetes alapján többre számítottam.

Hámori Balázs   2020. 10. 12.

Totális háború - A gyerekszobáért folyt csata

Csak a trailerben látottak alapján ültem be erre a filmre (újfent a Mafab jóvoltából, amit ezúton is köszönök!). Egy vicces 90 perce számítottam, ami félig-meddig be is jött, és csak azért félig-meddig, mert a legjobb poénok jó részét ellőtték előre ... teljes kritika»

indingo   2020. 10. 04.

Kár volt rá a mozijegy. Az egyetlen értékelhető karakter a mindent félreértő haver volt, de túl sok szerepe nem volt. Az alapötlet tetszett, de a poénokat már előre lehetett tudni.

Annuska   2020. 09. 28.

Talán 12 éves korig humoros, felette semmiképp. A teremben csak a kicsit nevettek, a felnőttek ültek kukán. Nem lett kedvenc.

A film összbevétele 11 286 476 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 176 288 354 forintot termelt. A hazai mozik összesen 116 370 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmnek eredetileg több sikertelen megjelenési dátuma is volt: 2017. április 21, október 20. és 2018. február 23. 2018-ban sem jelent meg, a Weinstein botrány miatt későbbre halasztották; végül 2020 szeptemberében jelent meg, 3 évvel a film elkészülte után.

(Hámori Balázs)

A Nagypapa hadműveletnek nincs köze a Nagyfater elszabadulhoz, amiben szintén szerepelt Robert De Niro.

(Hámori Balázs)

Az 1994-es Ponyvaregény után ismét együtt állt a kamerák elé Christopher Walken és Uma Thurman.

A Nagypapa hadművelet forgatása 2017. május 2-án kezdődött meg Atlantában, Georgia államban. A munkálatok mindössze 6 hetet vettek igénybe.

A film premierdátumát eredetileg 2018. február 23-ra tűzte ki a Weinstein Company, azonban Harvey Weinstein szexuális zaklatási botránya miatt végül forgalmazó nélkül maradt a produkció. A jogokat végül a 101 Studios szerezte meg, de a premierre így is 2020 szeptemberéig várni kellett.

Robert De Niro és Christopher Walken harmadik közös filmje A szarvasvadász (1978) és A mecénás szeretője (1992) után.

A film Robert Kimmel Smith regényén alapszik.

A Nagypapa hadművelet felnőttfejjel erőltetett bohóckodásnak tűnik csupán, ami mögött komoly negatív pedagógiai hatású élmények rejlenek a gyermekek számára. több»

A legjobb, amit erről a filmről el lehet mondani, hogy De Niro és a lányát játszó Uma Thurman legalább nem játszanak rosszabbul annál, mint amit ezek után elképzelünk: épp csak pont annyira rosszul. több»

Hiányzik a humor, hiányoznak az emlékezetes, örömteli karakterek. Akiken még akkor is mosolygunk, amikor nem csinálnak az ég adta világon semmi vicceset. több»