Nagypapa hadművelet

Nagypapa hadművelet

The War with Grandpa
ANdraS

Bár Ed nem rajong az ötletért, végül mégis belemegy, hogy beköltözzön lánya otthonába, az érkezésével azonban kitúrja a szobájából fiúunokáját, Petert. A srác azonban nem adja könnyen magát, és bár most a padláson kell berendezkednie, elhatározza, hogy kerül, amibe kerül, de tesz róla,… Több

Rendező: Tim Hill
Premier (HU): 2020.09.17. | Telekom TVGO (2021.01.17.) | HBO Max (2021.04.30.)
Forgalmazó: Big Bang Media

2024.03.09 Gamehun638

Hogy miket nem képes elvállalni az öreg... Pedig mekkora karakter a filmvásznon...

2020.10.17 Artemisia

Az én szobám!

Bájos komédia egy átlagos amerikai családról, ahol felfordulást okoz az elhunyt felesége nélkül a helyét nem találó nagypapa beköltözése. Kiskamasz unokájával háborút indítanak egymás ellen a fiú szobájának birtoklásáért, mely során egészen a játékid... Teljes kritika

2020.10.04 indingo

Kár volt rá a mozijegy. Az egyetlen értékelhető karakter a mindent félreértő haver volt, de túl sok szerepe nem volt. Az alapötlet tetszett, de a poénokat már előre lehetett tudni.

2020.09.22 jfruzsi97

Megnézhető. Robert De Niro hozta a formáját (valamennyire). Bár kicsit több poént is belerakhattak volna, voltak hosszú részek, amikor csak ment a történet, és mégse történt semmi. Az előzetes alapján többre számítottam.

2021.05.05 ANdraS

Robert DeNiro egy hero, de a film mégis egy csalódás volt

Néha nem elég elsőosztályú színészeket castingolni, ha a forgatókönyv nem plasztikus és kimondottan gyenge, ők sem mentik meg a filmet. Persze a gyerekekkel többször is nevettünk, és a 8 éves fiam újranézte a filmet, de ennél többet vártunk volna. A legnagyobb hibája a főszereplők túlságosan kikonstruált tevékenysége, ami nem is lenne gond (Reszkessetek betörők), de itt nem működött, túlságosan láttuk, hogy '"ez csak egy film", szinte éreztem, hogyan találgatták a szerzők a jeleneteket: ez hiányzik, ez is, tegyük be a filmbe, és tökéletes lesz. De nem az. A film vége azt sugallja, lesz folytatása is, hátha az jobban fog sikerülni.

A film összbevétele 11 286 476 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 177 808 472 forintot termelt. A hazai mozik összesen 177 501 132 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmnek eredetileg több sikertelen megjelenési dátuma is volt: 2017. április 21, október 20. és 2018. február 23. 2018-ban sem jelent meg, a Weinstein botrány miatt későbbre halasztották; végül 2020 szeptemberében jelent meg, 3 évvel a film elkészülte után.Szerző: Hámori Balázs

A Nagypapa hadműveletnek nincs köze a Nagyfater elszabadulhoz, amiben szintén szerepelt Robert De Niro.Szerző: Hámori Balázs

Az 1994-es Ponyvaregény után ismét együtt állt a kamerák elé Christopher Walken és Uma Thurman. Szerző: hp

A Nagypapa hadművelet forgatása 2017. május 2-án kezdődött meg Atlantában, Georgia államban. A munkálatok mindössze 6 hetet vettek igénybe. Szerző: hp

(2020. 09. 21.)
A legjobb, amit erről a filmről el lehet mondani, hogy De Niro és a lányát játszó Uma Thurman legalább nem játszanak rosszabbul annál, mint amit ezek után elképzelünk: épp csak pont annyira rosszul. Több

(2020. 09. 25.)
Hiányzik a humor, hiányoznak az emlékezetes, örömteli karakterek. Akiken még akkor is mosolygunk, amikor nem csinálnak az ég adta világon semmi vicceset. Több

Értékelés: 2.5/10
(2020. 09. 21.)
Papa vs unoka
A Nagypapa hadművelet felnőttfejjel erőltetett bohóckodásnak tűnik csupán, ami mögött komoly negatív pedagógiai hatású élmények rejlenek a gyermekek számára. Több