A napsugár fiúk (1975)

Richard Benjamin
George Burns
Lee Meredith

Berto49   2018. 09. 07.

In memoriam Neil Simon. Számomra sok vidám percet szerzett a napokban elhunyt amerikai színpadi szerző. Talán a legméltóbb megemlékezés róla, hogy egy olyan filmet néztem meg, amelyet a darabja alapján készített Herbert Ross és még nem is láttam. A s... több»

philboy   2016. 06. 22.

Pontosan azt kaptam a filmtől, amit vártam tőle, egyszerűen elképesztően szórakoztató és mulatságos volt, a humora utánozhatatlan. A színészi alakítások pedig egyenesen fenomenálisak, csakis jókat tudok mondani róla. Látni kell!

ovejuna   2015. 10. 19.

Ezek a Matthau filmek merőben mások a későbbieknél, amelyekből az én generációm megismerte. Sokkal értékesebbek, tartalmasabbak és nem utolsó sorban viccesebbek. Persze a sztori maga nem mindig köti le az ember figyelmét, más volt a közízlés, de ennek ellenére én nem bántam meg, hogy megnéztem.

Húsz év múlva, 1995-ben remake készült a színdarab alapján. A két főszereplő: Peter Falk és Woody Allen volt.

(Berto49)

A jelenetben az adóügyi ellenőrt, Al Lewis alakját George Burns játszotta. 1976-ban a legjobb férfi mellékszereplő Oscar-díjával tüntették ki.

(Berto49)