A napsugár fiúk

A napsugár fiúk

The Sunshine Boys

Az amerikai kabaré hőskorában két kiöregedett színészt váratlanul egy nagy tévécsatorna kér fel szereplésre. Negyvenegy esztendeig járták együtt az országot, majd véglegesen összevesztek. A színészek, a "nagy bohócok" életében azonban nincs olyan, hogy végleges, a fellépés csábítása örök... A két nagy komédiás perpatvara, küzdelme egymással és az öregedéssel, a líra és a bohózat közötti ösvényen játszhatja korunk egyik szívbemarkoló és fergetegesen mulatságos művét.

Rendező: Herbert Ross
Forgatókönyvíró: Neil Simon
Premier (HU): 1977.10.26.
George Burns
Richard Benjamin
George Burns
Lee Meredith

2023.08.02 Tibor397141

Fantasztikus darab, a klasszikus időkből. Kutya-macska, se veled, se nélküled...

2018.09.07 Berto49

In memoriam Neil Simon. Számomra sok vidám percet szerzett a napokban elhunyt amerikai színpadi szerző. Talán a legméltóbb megemlékezés róla, hogy egy olyan filmet néztem meg, amelyet a darabja alapján készített Herbert Ross és még nem is láttam. A s... Több

2016.06.22 philboy

Pontosan azt kaptam a filmtől, amit vártam tőle, egyszerűen elképesztően szórakoztató és mulatságos volt, a humora utánozhatatlan. A színészi alakítások pedig egyenesen fenomenálisak, csakis jókat tudok mondani róla. Látni kell!

2015.10.19 ovejuna

Ezek a Matthau filmek merőben mások a későbbieknél, amelyekből az én generációm megismerte. Sokkal értékesebbek, tartalmasabbak és nem utolsó sorban viccesebbek. Persze a sztori maga nem mindig köti le az ember figyelmét, más volt a közízlés, de ennek ellenére én nem bántam meg, hogy megnéztem.

Húsz év múlva, 1995-ben remake készült a színdarab alapján. A két főszereplő: Peter Falk és Woody Allen volt. Szerző: Berto49

A jelenetben az adóügyi ellenőrt, Al Lewis alakját George Burns játszotta. 1976-ban a legjobb férfi mellékszereplő Oscar-díjával tüntették ki. Szerző: Berto49