Advertisement

A pénznyelő (1986)

The Money Pit

Alexander Godunov
Tom Hanks

Ildikó Bacskai   2021. 12. 29.

A pénznyelő (1986)

Rettenetesen népszerű film remek színészgárdája és nagyszerű humora miatt, a történet egyszerűen keserédes. Én azért tettem az átlagos kategóriába, mert néhány jelenetet nagyon túlzónak éreztem, viszont a férjem valamiért halálra röhögi magát pont a számomra túlzó jeleneteken. Igazi családi film.

ArpiHajdu és Réci   2019. 08. 22.

Szeretkezz, ne építkezz!!

Tom Hanks karrierje kezdetén gyakran vállalt romantikus-, és karrierszerepeket, s már ezekben a korai filmekben is remekül megmutatkozott a komikus vénája (legyen szó akár a Meg Ryannel közös romcsi filmekről, vagy ott a Segítség, felnőttem!, ami szá... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Rengeteg pluszt adhat az embernek, amikor épp rossz passzba van. Sok életszagú jelenet, ami a harcra ösztönöz.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Tom Hanks egyik nagyon jól sikerült,igen korai,de vállalható vígjátéka. Vicces jelenetek,már-már burleszkfilmbe illő képsorok,kis romantika,kis dráma,és hopp,vége is a mozinak. Megnéztük,tetszett,de nem egy kultfilm.

Deku   2017. 08. 30.

Egy részről megható tud lenni, hogy ennyire mély a történet és részletes, másrészről nézve szórakoztató is egyben. A karakterek megalkotása pedig hibátlan.

Eastern79   2021. 02. 08.

Épp a napokban láttam újra Tom Hanks eme korai filmjét, és még mindig jókat nevettem rajta. Aranyos film, amolyan "rajzfilmes" humorral. Garantált kikapcsolódás a család minden tagjának.

Berto49   2017. 08. 02.

Tom Hanks az igazi nagy sikerei előtt komikusként volt elkönyvelve. de ezt a beskatulyázást idővel „kinőtte”. Ez a burleszk elemekkel fűszerezett vígjáték munkásságának hetedik darabja, amely sikerrel hat a nézők nevetőizmaira. Hogyan alakul egy az e... több»

Az NBC 2013-ban tett egy olyan bejelentést, miszerint dolgoznak egy sorozaton, amely a filmen alapszik.

(dailyfilmsan)

A film Tom Hanks és Steven Spielberg első közös filmje.

(Shelby07)

A Pénznyelő alapját a Mr. Blandings felépíti álmai házát című, 1948-as film adta.

A forgatás kezdetét el kellett tolni Shelley Long terhessége miatt, azonban miután a színésznő kislánya, Julianna megszületett, elkezdték készíteni a filmet, ám minden nehéz jelenetet dublőrökkel vettek fel Long helyett.

Az ördögi ház, amely szerepel a filmben, valójában a Ridder család tulajdonában volt, és a forgatások alatt is éppen eladás alatt állt.