Rebecca - A Manderley-ház asszonya

Rebecca - A Manderley-ház asszonya

Rebecca

Mrs. Van Hopper, az előkelő származású, visszafogott, kedves hölgy egyedül járja a világot társalkodónője társaságában. Tisztasága és tartása megragadja Max de Winter, a Manderley-ház vagyonos tulajdonosának figyelmét. Az özvegy férfi megkéri a lányt, legyen otthonának új asszonya...

(erare)

Forgatókönyvíró: Arthur Hopcraft
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier: 1997.01.05.

Rebecca  (1940)

Rebecca  (1979)

Diana Rigg

2022.04.07 JRD

Még nem láttam a Hitchcock-verziót...

... úgyhogy ezért egyelőre 5*. Aztán, ha megnézem, talán változik a megítélésem. Viszont bennem anno a film megnézése nagyon jó élményeket hagyott. Jó volt a szereplőválasztás is. Külön tetszett az is, hogy a férfi főszereplő nem egy ügyeletes szépfiú lett, hanem egy karakteres arcú színész. Szerintem érdemes a figyelemre! Mert önmagában a történet is jó. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2018.03.08 Sniper

Hát, a Hitchcock-féle verzió sokkal érdekesebb, de aki azt nem ismeri, annak szerintem ez a feldolgozás is tetszeni fog. Másra helyezi a hangsúlyt, de teljesen korrekt, nincs hibája.

2018.10.13 kounicakhaha

Ez 190 percnyi tömény, feszült unalom volt. Nem is értem, hogy kaphatott ilyen maga értékelést a legtöbb filmes oldalon, egyszerűen hiányzik belőle a fantázia és az a féle rejtély és misztikum, ami egy ilyen történetet igazán izgalmassá tud tenni.

Maxim de Winter szerepére kezdetben Robert Donatot szerette volna megnyerni Hitchcock, de nem sikerült.Szerző: phanzetomox

Olivier eredetileg azt szerette volna, hogy a felesége játssza el Mrs. de Winter szerepét.Szerző: phanzetomox

Lawrence Olivier és Hitchcock első találkozásakor ez a párbeszéd zajlott le köztük: Lawrence Olivier: -Hívj Larry-nek. Mire Hitchcock: -Hívj csak Hitch-nek, cock nélkül.Szerző: phanzetomox

A regényben, ami alapján készült a film Mrs. de Winternek nincsen keresztneve.Szerző: phanzetomox

Mrs. de Winter szerepére kezdetben Margaret Sullavan is szóba került.Szerző: phanzetomox