Rebecca

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Na igen!A mester született zseni volt,szinte bármihez nyúlt,sikerfilm lett. Így volt ez a Rebecca-val is.Akkoriban sokkal szebbek voltak a snittek,vagy jobban figyeltek ezekre a dolgokra,és a színészek többet játszottak a testükkel,és az arcukkal. Kiváló alkotás.

Deku   2017. 10. 14.

Hitchcock egyik legeslegjobb filmje szerintem és ez oltári. Hatalmas csalódást okozott ez a film, azonban ez a fajta csalódás most pozitív volt. Nem szándékoztam megnézni, mivel nem keltette fel az érdeklődésemet.

Zsceeeka   2017. 11. 13.

A musical hatására olvastam a könyvet, majd annak hatására néztem meg ezt a filmet. A történet teljesen megegyezik előzőekkel, tehát abban nem volt újdonság. Tetszett a film, talán jobb lett volna ezt legelőször megismerni, de szépen kiegészíti a másik kettőt.

Evcsi95   2015. 02. 16.

A könyvet elolvastam, a musicalt láttam, ezek után nem volt kérdés a film sem. Nagyon jó, nagyon jó, nagyon jó.

authorgirlll   2017. 12. 30.

Hátborzongató de egyben zseniális film is. Szegény kisasszony akinek a helyébe kell lépnie a régi asszonynak és mindenki azt sugallja hogy mennyire nem illik az új lakhelyére.

LAlexa23   2015. 02. 13.

Én ezt musicalben láttam először, tetszett nagyon :)

dodmin   2015. 03. 03.

Olvastam a könyvet, láttam a musicalt, ideje volt megnézni a filmet. Ha nem ismerném a könyvet azt mondanám, hogy nagyon jó film, de így csak jó film lett belőle. Nem nagyon hű a könyvhöz, van ami másképp történik. Ennek ellenére érződik a Hitchcock hatás.

Alfred Hitchcock
Laurence Olivier
Alfred Hitchcock
George Sanders
Nigel Bruce
Reginald Denny

Sir Alfred Hitchcock Daphne Du Maurier (1907–1989) három regényét is megfilmesítette. A filmek elkészítésének időrendjében: "Jamaica fogadó" (1939 - a Mester utolsó angol filmje, szerződés kényszerítette rá), "A Manderley-ház asszonya" (1940), "Madarak" (1963).

(Berto49)

A film reklámplakátján ez a szöveg volt olvasható: "Imádtátok a könyvet, most megélhetitek a filmet". Ebből is látszik, hogy a film készítői Daphne Du Maurier bestsellerének sikerére alapozták a film fogadtatását. Alfred Hitchcock annak ellenére, hogy igyekezett saját képére formálni a filmet, végig hű maradt Maurier regényének történetéhez.

Alfred Hitchcockról az a hír járta, hogy nagyon rosszul bánt a színészeivel, amelyet sokan az angol színházi tradíciókból eredeztetnek, ugyanis a színházi színészek nem tartották túl sokra a filmes színészeket, mert túl könnyűnek hitték a filmes alakításokat. A Rebecca kapcsán Hitchcock úgy nyilatkozott Laurence Olivier-ről, hogy úgy játszik, mintha felkérték volna az Egyesült Államok elnökének és ennek az elvárásnak kellene megfelelnie.

Vivien Leigh is felmerült Rebecca szerepére, amelyet azért is szerett volna nagyon a színésznő, mert így közel lehetett volna szerelméhez, Laurence Olivier-hez, ám a próbafelvételek idején még forgatták az Elfújta a szél utolsó jeleneteit, így Leigh-nek egyik percről a másikra kellett volna átváltani Scarlettről a sokkal szolidabb Rebeccára, így nem tudott meggyőző lenni, s nem is kapta meg a szerepet.

Annak érdekében, hogy visszaadják a könyv sötét hangulatát, Alfred Hitchcock ragaszkodott hozzá, hogy a filmet fekete-fehérben forgassák le.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Ez volt a második olyan Alfred Hitchcock film, ami Daphne Du Maurier valamelyik regényén alapult. A másik a Jamaica fogadó (1939) volt.

Életrajzában Maureen O'Hara azt állította, hogy ő volt az első választás a főszerepre.

Alfred Hitchcock egyik választása Maxim de Winter szerepére Robert Donat volt.

Laurence Olivier mindössze 9 nappal fiatalabb, mint Daphne Du Maurier, aki a film alapjául szolgáló könyvet írta.

Igazi mestermű, ami úgy megborzongatja az ember lányának lelkét, hogy még kispárnával a fején sem mer elaludni. több»