A hercegnő és a hét törpe

A hercegnő és a hét törpe

Red Shoes and the Seven Dwarfs

Egy mesés szigeten hét félelmet nem ismerő herceg megmenti a mesebeli hercegnőt a sárkány karmai közül. De amikor meglátják a hercegnő zöld arcát, azt hiszik, hogy boszorkány, ezért ellene fordulnak. Hogy móresre tanítsa őket, a hercegnő törpökké változtatja a hősöket, az átkot pedig csak egy… Több

Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2021.07.29.
Forgalmazó: Vertigo

2020.09.18 andras411

Csak néztem, amikor megláttam, hogy Dél-koreai animációs film zsúfolva van hollywoodi sztárokkal, de most, hogy megnéztem, értem miért vállalták. Teljesen megállja a helyét a nemzetközi piacon, humoros, szórakoztató, látványos. Ha a Shrek bejött, akkor ez a film is könnyen a szívedbe fogja magát lopni, ezt ígérhetem.

2017.03.08 Ronin

Az elején nem igazán győzött meg, nem értettem, hova akar kifutni és elég bugyutának tűnt, de aztán szépen megtalálta a maga hangját és a tempóját, a végeredmény pedig egy kellemes, közepes élményt nyújtó animációs film lett.

2020.05.15 sipekimate

Családi programnak ideális kis mese, amit talán nem fogunk emlegetni jövőre, vagy az után, de amit várhatunk tőle, azt maradéktalanul hozza: kikapcsolódást a fiatalabb és az idősebb generáció számára is.

A film összbevétele 9 374 570 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 284 341 forintot termelt. A hazai mozik összesen 965 880 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A hármasikrek nevei: Pino, Noki és Kio, ami egyértelmű utalás a Pinokkióra. Szerző: hp

A film marketing kampányát számos helyről érte kritika, amiért az viccet csinált a kövérségből. A filmet gyártó cég hivatalos közleményben kért elnézést.Szerző: hp

A film történetét Grimm klasszikus meséje és egy dán tündérmese inspirálta. Szerző: hp