Részeges karatemester

Részeges karatemester

Zui quan
Jackie Chan

Wong Fei-hungot apja alkoholista nagybátyjához küldi, hogy tisztességet tanuljon és harcos váljon belőle. A bácsika azonban brutálisan bánik a tanítványaival, Fei-Hong ezért elhatározza, hogy elszökik kegyetlen kínzójától. Nem sokkal szökése után azonban elkapják, embertelenül megalázzák és szinte holttá verik. A bosszúvágytól fűtött, megszégyenített, mindenre elszánt fiatal srác megfogadja, hogy mostantól tanulni fog és nemsokára visszavág ellenségeinek.

Rendező: Yuen Woo-Ping
Forgatókönyvíró: Shiao Loong, Ng See-Yuen
Ország: Hongkong
Premier: 1978.10.05.

2024.03.09 Schumy1

Gyerekkoromban vendégségben mindig ezt néztem, akárhányszor csak voltunk. Nagyon vicces volt.

Édes bosszú?Igen.És ha ehhez inni kell,az még egy plusz a történetben.Vicces,kellemes kis film,tele jó kis verekedésekkel,és poénokkal.Jackie Chan ezeknek a filmeknek a nagymestere.

2018.01.15 Shelby07

Az egyik kedvenc Jackie Chan filmem. Igazán élvezhető és mint a legtöbb filmje, ez is fantasztikus.

2015.02.06 Yosihiro

Jackie Chan egyik legjobb alakítása szerintem. Még komment sincs ezen meglepődtem. Mikor még csak videóról tudtuk nézni ezen filmeket mindig lenyűgöztek.Amikor most megnézem dvd akkor is mindig találok benne valmi újat és akárhányszor nézem mindig jó :) Csak ajánlani tudom mindenkinek nagy klasszikus :) Üdv Yosi

2017.08.04 Orosz István

Nagyon jó kis film, az egyik kedvenc Jackie Chan filmem. Tetszik ez a részeges karatemester harcművészet is. Kalandos is, sokat nevettem rajta, bármikor jó újra nézni.

A forgatás közben Jackie Chan elesett, és felhasadt a szemzuga. Bevitték a kórházba, és közölték vele, hogy össze kell varrni. Jackie rettenetesen fél a tűktől, ezért nem engedte, hogy összevarrják, ragtapaszt rakatott rá, és visszament forgatni, ám ott újra elkezdett vérezni. Visszament a kórházba, ahol ajánlottak neki egy eljárást, ami sokkal fájdalmasabb, mint a varrás. Elektromos árammal a sebben minden kapillárist elzárnak, de Jackie a tűktől való félelme miatt inkább ezt választotta. Annyira fájt neki, hogy egész testében remegett az eljárás közben, de akkor sem engedte a varrást.Szerző: Thibo84

A film eredeti címének tükörfordítása ,,részeg ököl", ami egy kínai küzdő stílus vagy iskola megnevezése.Szerző: LionelMessi10

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 Action Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Akciófilm, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben.Szerző: dulkap