Robinson Crusoe a Marson

Robinson Crusoe a Marson

Robinson Crusoe on Mars
Videók

A Marson ragadt asztronautának meg kell küzdenie az életben maradásért, ahol egyetlen társa csak egy majom.

(sipiarpi)

Rendező: Byron Haskin
Író: Daniel Defoe
Premier: 1964.06.01.

2023.05.17 Piczil Zsolt

Nem csak a majom szenvedett ettől a filmtől.

Bevallom, elcsábultam a régi sci-fi filmek portyám során, azt hittem, kafa filmet találtam. Az első öt perc szuper, nekem bejönnek az amerikai katonai formák, kultúra. A filmtrükkök is jónak ígérkeztek, már a korhoz képest (Star Wars előtt jóval). Ám onnantól, hogy pilótánk lezuhan, átfordul a film borzasztóba. A kismajom a szkafanderben nem érezhette olyan kutyaszorítóban magát, mint én filmnézés közben. És ha már megemlítem az állatkínzást, azt olvastam, egy jelenetben jól látható, ahogy a majom ürít. Rossz az egész akció a bolygó felszínen, unalmas, ízléstelen, bumfordi, nem is tudtam végignézni.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A Marson játszódó jelenetek nagyrészét a Zabriskie Point-nál vették fel, amely a kaliforniai Halál Völgyében található.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film DVD-változatát csak 2007-ben adták ki.Szerző: ArpiHajdu és Réci