Forgatókönyvíró: Julien Rappeneau
Ország: Franciaország
Premier: 2015.11.11.

2018.08.31 19kiko19

Van egyfajta egyedi hangulata a filmnek, bár a főszereplő karaktere kicsit idegesítő volt a számomra. Nem mindenkinek fog bejönni ez a műfaj.

2015.11.18 cosmik

Ez egy nagyon kellemes film volt, délutáni mozizáshoz nagyon ideális. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a kicsit különcökről szóló mozikat.

2018.01.17 Berto49

Az egyik hozzászóló esetemben teljesen egyező véleménye szerint: "Nem mindenkinek fog bejönni ez a műfaj." Én tipikusan a "nem mindenki" kategóriájába tartozok, mert az nincs rendben, hogy az összes szereplő buggyant, minden tettük elmebetegségre ut... Több

2017.04.18 jorosz8

A tündéri, erős kisugárzással rendelkező Alice Isaaz szerintem a fő erőssége a filmek, biztos hallunk még róla.

A film legnagyobb részét a Burgundia régióbeli Nevers-ben (Franciaország) forgatták 2015. márciusában és áprilisában. Az utolsó néhány jelenetet Leffrinckoucke-ban vették fel. Szerző: hp

A Rosalie Blum világpremierje a Sarlat Filmfesztiválon volt 2015. november 11-én. Szerző: hp

A Rosalie Blumot 2017-ben jelölték a francia Oscarként emlegetett César-díjra a legjobb első film kategóriájában.Szerző: hp

A film Camille Jourdy képregényének feldolgozása.Szerző: hp

A Rosalie Blum Julien Rappeneau rendezői debütálása. Julien Rappeneau korábban kizárólag forgatókönyvíróként dolgozott.Szerző: hp