100 dolog (2018)

100 Dinge

dandelion1983   2021. 04. 23.

Nekem nagyon tetszett, pedig nem vártam tőle sokat, de valami annyira megfogott benne, hogy azóta már kétszer is megnéztem. A főszereplő páros zseniális, könnyed film, mégis mély, mögöttes a mondanivalója. Mosolyogtam, meghatott, szerettem ezt a film... több»

indingo   2020. 01. 20.

Inkább dráma volt, mint vígjáték. A története, a mondanivalója, miszerint a tárgyaink mennyire meghatározzák a mindennapjainkat, ahelyett, hogy a körülöttünk levő emberekre koncentrálnánk.

Szilonka   2020. 01. 31.

Ennyit meztelenkedni egy filmben! :) Volt benne dráma és humor egyaránt, illetve a németek mostanság figyelemre méltó filmeket csinálnak.

Lonka   2020. 03. 05.

A két főszereplőnek nem ez az első közös filmje, és valószínűleg nem is az utolsó. Érdekes volt a film, bármikor újranézném.

czerik   2019. 09. 22.

Jó humorú, egész élvezhető egyszernézős film, bár a mozijegy árát nem hinném, hogy megérte.

airbus   2019. 09. 13.

Oké, meg kell, hogy valljam, nem sokra számítottam ettől a filmtől. Valamifajta középszerű vígjátéknak ígérkezik, de ettől függetlenül egy nagyon jó humorú film, amit azt hiszem, még néhányszor meg fogok nézni.

Gwen_mot   2019. 09. 12.

Tény, hogy eléggé nehézkesen indul be a cselekmény, én legalábbis nem igazán tudtam eleinte ráhangolódni a filmre, de aztán nagyon jól kikerekedett a történet. Én mindenkinek csakis ajánlani tudom, aki egy kicsit könnyed, ugyanakkor tartalmas filmélményre vágyik.

A film összbevétele 14 093 397 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 136 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 8 906 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Florian David Fitz több tucat filmet játszott, de a 100 dolog csak a harmadik rendezése. Fitz egy személyben a film rendezője, főszereplője és forgatókönyvírója is.

Florian David Fitz rendező egy interjúban elmondta, hogy a 100 dolgot Petri Luukkainen 'My Stuff' (2013) című dokumentumfilmje inspirálta.

A 100 dolog forgatása 2018 februárja és májusa között zajlott Berlinben, Brandenburgban és a lengyelországi Lebában.

A filmre a németországi premierhétvégén 200 ezer néző 1,75 millió euró értékben váltott jegyet.

A 100 dolog világpremierje 2018. november 26-án volt Berlinben, a Sony Centerben.

t. A 100 dolognak magasztos eszmék járnak a fejében, de a poénokkal alacsonyra céloz – ahogy azt a németektől megszokhattuk. A két barát kapcsolatát jól kidolgozták, de minden más felületes és túl gejl ahhoz, hogy jó szívvel nevessünk rajta. több»

A 100 dolog nem váltja meg a világot, de a maga tökéletlenségében is kifejezetten szórakoztató darab és azon - mostanában bemutatott - német vígjátékok táborát gyarapítja, melyek megnézése közben nem akarunk eret vágni magunkon. Egyszerre humoros és elgondolkodható, a szereplők (akik játszottak már együtt máskor is) miatt pedig lehetetlen nem szeretni. több»

Tanulságos, szórakoztató és remek tükörkép a mai materialista vásárlói társadalomnak ez a film. több»