100 dolog

100 dolog

100 Dinge
indingo

Ittasan fogadást kötni garantáltan rossz ötlet, a két jóbarát viszont csak akkor döbbent erre rá, amikor ádámkosztümben ocsúdtak fel hideg, kifosztott lakásukban. Vajon mennyi ideig bírják ki holmijuk nélkül? 100 napon keresztül minden éjfélkor választhatnak, mit szeretnének visszakapni.… Több

Forgatókönyvíró: Florian David Fitz
Ország: Németország
Premier (HU): 2019.09.12.
Forgalmazó: Big Bang Media

2021.08.15 Ricz

Már a német humor sem megbízható

A házasságnak megvan az az előnye, hogy a késő esti programot egy jó filmmel helyettesítse. Ez nem az a darab, ami egy gyenge háztartási szexszel bármilyen szinten versenyezhetne. Jól indul, kezdetben még üzenete is van, aztán egymás után jönnek az ellentmondások, egy idő után ellaposodik, mint Liptai Klaudia vonalai. Az ötletbörzén még cikinek mutatja a minimalistákat, a végén már egyetlen elfogadható filozófiának állítja be. Mikorra már meglennél győzve: a főhős pusztán pénzügyi (!) sérelemből, csöves szintű "dögöljön meg a szomszéd lova is" bosszút áll. Aki rajong a germán jellemfejlődés, okosozós mozikért, azt itt egy vödör bizonytalan állagú, édesítőszeres, langyos hollywoodi B kategóriás t@kony találja képen. A nyolcvanas, kilencvenes évek amerikai munkanélkülijei által firkált önsegítő könyvek is tartalmasabbak, életszerűbbek.

2020.01.20 indingo

Inkább dráma volt, mint vígjáték. A története, a mondanivalója, miszerint a tárgyaink mennyire meghatározzák a mindennapjainkat, ahelyett, hogy a körülöttünk levő emberekre koncentrálnánk.

2021.04.23 dandelion1983

Nekem nagyon tetszett, pedig nem vártam tőle sokat, de valami annyira megfogott benne, hogy azóta már kétszer is megnéztem. A főszereplő páros zseniális, könnyed film, mégis mély, mögöttes a mondanivalója. Mosolyogtam, meghatott, szerettem ezt a film... Több

2019.09.22 czerik

Jó humorú, egész élvezhető egyszernézős film, bár a mozijegy árát nem hinném, hogy megérte.

2020.01.31 Szilonka

Ennyit meztelenkedni egy filmben! :) Volt benne dráma és humor egyaránt, illetve a németek mostanság figyelemre méltó filmeket csinálnak.

A film összbevétele 14 093 397 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 136 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 8 906 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Florian David Fitz több tucat filmet játszott, de a 100 dolog csak a harmadik rendezése. Fitz egy személyben a film rendezője, főszereplője és forgatókönyvírója is. Szerző: hp

Florian David Fitz rendező egy interjúban elmondta, hogy a 100 dolgot Petri Luukkainen 'My Stuff' (2013) című dokumentumfilmje inspirálta. Szerző: hp

A 100 dolog forgatása 2018 februárja és májusa között zajlott Berlinben, Brandenburgban és a lengyelországi Lebában. Szerző: hp

A filmre a németországi premierhétvégén 200 ezer néző 1,75 millió euró értékben váltott jegyet. Szerző: hp

(2019. 09. 16.)
t. A 100 dolognak magasztos eszmék járnak a fejében, de a poénokkal alacsonyra céloz – ahogy azt a németektől megszokhattuk. A két barát kapcsolatát jól kidolgozták, de minden más felületes és túl gejl ahhoz, hogy jó szívvel nevessünk rajta. Több

(2019. 09. 16.)
A 100 dolog nem váltja meg a világot, de a maga tökéletlenségében is kifejezetten szórakoztató darab és azon - mostanában bemutatott - német vígjátékok táborát gyarapítja, melyek megnézése közben nem akarunk eret vágni magunkon. Egyszerre humoros és elgondolkodható, a szereplők (akik játszottak már együtt máskor is) miatt pedig lehetetlen nem szere... Több

Értékelés: 7.3/10
(2019. 09. 16.)
Tanulságos, szórakoztató és remek tükörkép a mai materialista vásárlói társadalomnak ez a film. Több

(2019. 09. 19.)
Annyit érsz, amennyid van?
A 100 dolog készítői úgy gondolják, hogy valami mélyet és tanulságosat alkottak, de ez a legkevésbé sincs így. A film drámának sekélyes lett, vígjátéknak pedig túlontúl komolykodó témát szeretne boncolgatni. Több