100 dolog

czerik   2019. 09. 22.

Jó humorú, egész élvezhető egyszernézős film, bár a mozijegy árát nem hinném, hogy megérte.

airbus   2019. 09. 13.

Oké, meg kell, hogy valljam, nem sokra számítottam ettől a filmtől. Valamifajta középszerű vígjátéknak ígérkezik, de ettől függetlenül egy nagyon jó humorú film, amit azt hiszem, még néhányszor meg fogok nézni.

Gwen_mot   2019. 09. 12.

Tény, hogy eléggé nehézkesen indul be a cselekmény, én legalábbis nem igazán tudtam eleinte ráhangolódni a filmre, de aztán nagyon jól kikerekedett a történet. Én mindenkinek csakis ajánlani tudom, aki egy kicsit könnyed, ugyanakkor tartalmas filmélményre vágyik.

Bulki   2019. 06. 09.

A 100 dolog sokkal több egyszerű vígjátéknál. Elgondolkodtatja az embert, mi fontos igazán az életben, mennyire függ össze a gazdagság a boldogsággal. Puszta vígjátékként gyenge közepesnek mondanám, de ha a néző felfedezi benne a mögöttes tartalmat, egész remek kis produkciónak tűnik.

bart   2019. 01. 14.

Biztosan azért, mert amerikai vígjátékokon szocializálódtam, képtelen vagyok élvezni az európai komédiákat. Ez a film egyszerűen nem vicces, pedig az alapsztori adja a humorforrást.

t. A 100 dolognak magasztos eszmék járnak a fejében, de a poénokkal alacsonyra céloz – ahogy azt a németektől megszokhattuk. A két barát kapcsolatát jól kidolgozták, de minden más felületes és túl gejl ahhoz, hogy jó szívvel nevessünk rajta. több»

A 100 dolog nem váltja meg a világot, de a maga tökéletlenségében is kifejezetten szórakoztató darab és azon - mostanában bemutatott - német vígjátékok táborát gyarapítja, melyek megnézése közben nem akarunk eret vágni magunkon. Egyszerre humoros és elgondolkodható, a szereplők (akik játszottak már együtt máskor is) miatt pedig lehetetlen nem szeretni. több»

Tanulságos, szórakoztató és remek tükörkép a mai materialista vásárlói társadalomnak ez a film. több»

A film összbevétele 13 840 323 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 836 360 forintot termelt. A hazai mozik összesen 8 578 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Florian David Fitz több tucat filmet játszott, de a 100 dolog csak a harmadik rendezése. Fitz egy személyben a film rendezője, főszereplője és forgatókönyvírója is.

Florian David Fitz rendező egy interjúban elmondta, hogy a 100 dolgot Petri Luukkainen 'My Stuff' (2013) című dokumentumfilmje inspirálta.

A 100 dolog forgatása 2018 februárja és májusa között zajlott Berlinben, Brandenburgban és a lengyelországi Lebában.