100 dolog

100 Dinge

2021.08.15 Ricz

Már a német humor sem megbízható

A házasságnak megvan az az előnye, hogy a késő esti programot egy jó filmmel helyettesítse. Ez nem az a darab, ami egy gyenge háztartási szexszel bármilyen szinten versenyezhetne. Jól indul, kezdetben még üzenete is van, aztán egymás után jönnek az ellentmondások, egy idő után ellaposodik, mint Liptai Klaudia vonalai. Az ötletbörzén még cikinek mutatja a minimalistákat, a végén már egyetlen elfogadható filozófiának állítja be. Mikorra már meglennél győzve: a főhős pusztán pénzügyi (!) sérelemből, csöves szintű "dögöljön meg a szomszéd lova is" bosszút áll. Aki rajong a germán jellemfejlődés, okosozós mozikért, azt itt egy vödör bizonytalan állagú, édesítőszeres, langyos hollywoodi B kategóriás t@kony találja képen. A nyolcvanas, kilencvenes évek amerikai munkanélkülijei által firkált önsegítő könyvek is tartalmasabbak, életszerűbbek.

2020.01.20 indingo

Inkább dráma volt, mint vígjáték. A története, a mondanivalója, miszerint a tárgyaink mennyire meghatározzák a mindennapjainkat, ahelyett, hogy a körülöttünk levő emberekre koncentrálnánk.

2021.04.23 dandelion1983

Nekem nagyon tetszett, pedig nem vártam tőle sokat, de valami annyira megfogott benne, hogy azóta már kétszer is megnéztem. A főszereplő páros zseniális, könnyed film, mégis mély, mögöttes a mondanivalója. Mosolyogtam, meghatott, szerettem ezt a film... Több

2019.09.22 czerik

Jó humorú, egész élvezhető egyszernézős film, bár a mozijegy árát nem hinném, hogy megérte.

2020.01.31 Szilonka

Ennyit meztelenkedni egy filmben! :) Volt benne dráma és humor egyaránt, illetve a németek mostanság figyelemre méltó filmeket csinálnak.

2020.03.05 Lonka

A két főszereplőnek nem ez az első közös filmje, és valószínűleg nem is az utolsó. Érdekes volt a film, bármikor újranézném.

2019.06.09 Bulki

A 100 dolog sokkal több egyszerű vígjátéknál. Elgondolkodtatja az embert, mi fontos igazán az életben, mennyire függ össze a gazdagság a boldogsággal. Puszta vígjátékként gyenge közepesnek mondanám, de ha a néző felfedezi benne a mögöttes tartalmat, egész remek kis produkciónak tűnik.

2019.09.13 airbus

Oké, meg kell, hogy valljam, nem sokra számítottam ettől a filmtől. Valamifajta középszerű vígjátéknak ígérkezik, de ettől függetlenül egy nagyon jó humorú film, amit azt hiszem, még néhányszor meg fogok nézni.

2019.09.12 Gwen_mot

Tény, hogy eléggé nehézkesen indul be a cselekmény, én legalábbis nem igazán tudtam eleinte ráhangolódni a filmre, de aztán nagyon jól kikerekedett a történet. Én mindenkinek csakis ajánlani tudom, aki egy kicsit könnyed, ugyanakkor tartalmas filmélményre vágyik.

2019.01.14 Ádám-27

Biztosan azért, mert amerikai vígjátékokon szocializálódtam, képtelen vagyok élvezni az európai komédiákat. Ez a film egyszerűen nem vicces, pedig az alapsztori adja a humorforrást.