Kismenők

Kismenők

La petite bande

Egy korzikai kisvárosban járunk. Cat, Fouad, Antoine és Manu mindannyian 12 évesek csupán, egy nap azonban tervet szőnek: felgyújtják a Chambon gyárat, amely a környék legszebb folyóját szennyezi.

De minden kezdeményezésről szavazniuk kell, így ezek az állandó kötöttségek ellehetetlenítik, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Benoît Graffin, Pierre Salvadori
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.06.08. | Telekom TVGO (2023.09.07.)
Forgalmazó: ADS Service

2023.07.05 Fodor401179

Remek ifjúsági film, nemcsak szülőknek

Nekem nagyon tetszett. Nem tucatfilm, nem CGI pornó, hanem fontos témára felépített gyerekdráma. Pont egy ilyen provokatív non-fiction filmet akartam megnézni a kamaszaimmal, mert bemutatja, hogy a nemes cél nem elég, a következmények megdöbbentőek lehetnek. Olyan dolgok, amik egy szülő szájából kioktatás. És azért jó moziban, mert ott leköt igazán, a téma és a cselekmény jellege miatt tévén lehet, hogy otthagyták volna. Így ezzel is gazdagodtak, és azzal is, hogy gondolkodni fárasztó, de hasznos.

A film összbevétele 756 044 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 251 660 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 134 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Redwan Sellam elomondása szerint nővére vitte el a film castingjára.Szerző: csd

A casting során Pierre Salvadori „megnyerő, érdekes személyiségeket” választott. „Olyan gyerekeket akartam, akik játszani akarnak, akik jól érzik magukat. Akik akkor is érdeklődni tudnak egy karakter iránt, ha az nagyon távol áll tőlük” – nyilatkozta a rendező egy alkalommal.Szerző: csd

A filmet Korzikán forgatták, Santo-Pietro-di-Venaco közelében, abban a faluban, ahol Pierre Salvadori felnőtt.Szerző: csd

Pierre Salvadori saját elmondása szerint óvatosan bánik a tematikus filmekkel, és olyan szereplőket írt, akik eredetileg nem harciasak, de mégis tisztában vannak a környezeti problémákkal.Szerző: csd