Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Érdekességek: Okostojás (1998)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A Rotten Tomatoes oldalon 89%-os értékelése van.

(dailyfilmsan)

Az eredeti tervezet szerint a filmjogok a New Line Cinema kapta volna, sajnos nem sikerült megesgyezniük. A filmjogokat így árverésen keresztül szerezte meg Joe Roth.

(dailyfilmsan)

2016-ban az Egyesült Államok Nemzeti Filmkönyvtára kiválasztotta a filmet megőrzésre.

(dailyfilmsan)

Bill Murray-nek annyira tetszett a forgatókönyv, hogy azt mondta, ingyen is elvállalná.

(ps)

A stúdió elutasította a rendező igényét a helikopteres felvétel költségeit illetően, ami egyébként 75 ezer dollárt kóstált volna. Mikor ezt Bill Murray megtudta, átadott a rendezőnek egy aláírt, de kitöltetlen csekket.

(ps)

Bill Murray a filmben végig ugyanazt a zakót viseli, csak az inget és a nyakkendőt cserélgeti.

(ps)

A filmben megjelenő Bentley típusú gépkocsit a tulajdonosa azzal a feltétellel adta kölcsön, ha lánya belekerül a filmbe.

(ps)

Max Fischer szerepére 1800 tinédzsert hallgattak meg.

(ps)

Jonah Hill és Mark Flood is ezt tartja legkedvesebb filmjének.