Valaki odafönt

Valaki odafönt

Somebody Up There Likes Me

A Valaki odafönt című filmben a visszaeső bűnöző, Rocky Graziano börtönből való szabadulását követően a hadseregben próbál meg érvényesülni, de lázadó természete miatt ismét bajba kerül. Ezt követően bokszolóként próbál meg boldogulni és tehetségének, ill. a szerencsének köszönhetően… Több

Rendező: Robert Wise
Premier: 1956.07.03.

2022.11.16 m.kaladze

Nagyon jó kis életrajzi film, Paul Newman alakítása szuper. Vigyázat, nem szabad összekeverni Rocky Marcianót, Rocky Grazianóval, akit Newman alakít! Jól sikerült kis film a 50-es évekből.

2019.01.28 Yosihiro

Rocky

Most volt alkalmam megnézni ezt az Oscar Díjas filmet. csupán Paul N. miatt néztem meg , de mint kiderült a filmröl, hogy a boxoló Rocky G. szól így elég érdekesnek ígérkezett. Nem csalódtam benne egy remek film. Ha ez valóban Rocky G. életét mutatja be akkor crmekül sikerült. A filmben úgy érzetem aki igazán nyert az a felelsége volt Pier Angeli alakításában Norma G. Hiszen ha ö nincs akkor talán Rocky abbahagyja a boxot. A film jól mutatja be a kor politikai és társadslmi helyzetet is. Plusz ott van a vesztegetés ami szereintem a mai napig "bunda" néven ismrünk hogy lefizetnek sportolókat az eredményekért és pénzért. Az a sportfilm remek propagandája volt a küzdeni akarásnak és annk hogy lehet változni akarni kellö segítséggel és önkontrollal. Bár a filmben Paul N. -nek igen nehéz szerepe volt mert szinte több karaktert is el kellett játszania. Ez mindenképp kiemelndö a film kapcsán. Összeségében egy remek sportfilm csak jaánlai tudom mindenkinek aki szereti a sportot és a Boxot! Üdv Yosi

2014.12.06 daniel52

Engem mindig is érdekelt a boxolók világa, így szinte megrögzötten keresek ilyen filmeket. Erről nagyon sokáig nem is tudtam. Nagyon ridegen festi le ezt a világot...igaz, ahhoz képest azért kap egy "lakkozást". :)

2016.09.09 Guszti

Gyönyörű film ez. Paul Newmanről mintha mostanság kezdenének megfeledkezni. Az egyik kedvenc színészem, nem véletlenül. Ebben a filmben is lényegében nagyon többrétegű karaktert hoz. Mindenkinek nagyon ajánlom, aki egy kicsit is szereti az amerikai filmgyártás reneszánszát.