Valaki odafönt (1956)

Somebody Up There Likes Me

Valaki odafönt

Yosihiro   2019. 01. 28.
Rocky

Most volt alkalmam megnézni ezt az Oscar Díjas filmet. csupán Paul N. miatt néztem meg , de mint kiderült a filmröl, hogy a boxoló Rocky G. szól így elég érdekesnek ígérkezett. Nem csalódtam benne egy remek film. Ha ez valóban Rocky G. életét mutatja be akkor crmekül sikerült. A filmben úgy érzetem aki igazán nyert az a felelsége volt Pier Angeli alakításában Norma G. Hiszen ha ö nincs akkor talán Rocky abbahagyja a boxot. A film jól mutatja be a kor politikai és társadslmi helyzetet is. Plusz ott van a vesztegetés ami szereintem a mai napig "bunda" néven ismrünk hogy lefizetnek sportolókat az eredményekért és pénzért. Az a sportfilm remek propagandája volt a küzdeni akarásnak és annk hogy lehet változni akarni kellö segítséggel és önkontrollal. Bár a filmben Paul N. -nek igen nehéz szerepe volt mert szinte több karaktert is el kellett játszania. Ez mindenképp kiemelndö a film kapcsán. Összeségében egy remek sportfilm csak jaánlai tudom mindenkinek aki szereti a sportot és a Boxot! Üdv Yosi

Guszti   2016. 09. 09.

Gyönyörű film ez. Paul Newmanről mintha mostanság kezdenének megfeledkezni. Az egyik kedvenc színészem, nem véletlenül. Ebben a filmben is lényegében nagyon többrétegű karaktert hoz. Mindenkinek nagyon ajánlom, aki egy kicsit is szereti az amerikai filmgyártás reneszánszát.

daniel52   2014. 12. 06.

Engem mindig is érdekelt a boxolók világa, így szinte megrögzötten keresek ilyen filmeket. Erről nagyon sokáig nem is tudtam. Nagyon ridegen festi le ezt a világot...igaz, ahhoz képest azért kap egy "lakkozást". :)