Randallot   2018. 07. 15.

Ez egy igazi klasszikus, és ezt nem a nosztalgia, vagy a tisztelet mondatja velem, hanem az, hogy ekkoriban még nem lehetett a látvánnyal eladni a produkciót, kellett hozzá egy ütős, eredeti történet és egy jó színészgárda. Ebben az esetben minden a ... több»

Pirospingu   2016. 06. 11.

Ezt összevetve az Orion űrhajó fantasztikus kalandjai-val egy gyengébb alapot adott ki.

feri1   2014. 12. 14.

Még csak gondoltban sem éltem akkor, amikor a tévék sugározták a Star Treket, de az új sorozatokat és filmeket mindig figyelemmel követtem, és nagy kedvenceim közé tartoznak. A tisztesség aztán megkívánta, hogy ha már Star Trek, akkor nézzem már meg ... több»

Mariette Hartley
Nichelle Nichols

Az Enterprise űrhajó folyosóinak csövein négy betűből álló felirat látható: GNDN. Jelentése: "goes nowhere does nothing" (sehova nem tart, semmilyen célt nem szolgál).

Leonard Nimoy édesapja fodrász volt. Elmondása szerint rengetegen tértek be a szalonjába, akik Spock-frizurát kértek tőle anélkül, hogy tudták volna, valójában "Spock apjával" beszélnek.

William Shatner azt kérte, hogy a stáblistán 10%-kal nagyobb betűkkel írják ki a nevét, mint Leonard Nimoyét és DeForest Kelley-ét.

Leonard Nimoy az egyetlen olyan színész, aki a széria mind a 80 részében játszott, beleértve a pilotot is.

A Scottot játszó James Doohan fia a Hollywood Wax Múzeum egy aukcióján akarta megvásárolni édesapja viaszból öntött mását, azonban egy ismeretlen férfi túllicitálta őt.

A Star Trekhez készült a legtöbb spin-off produkció (sorozatok, filmek, stb.), ezzel 2000-ben a sorozat bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe.