Szép remények (1998)

Great Expectations

uniterra   2021. 04. 06.

Ethan Hawke egy muja, teszetosza alakot játszott, hogy jól-e, nem tudom, nem ismerem az eredeti művet. Engem inkább irritált a játéka, Gwyneth, nem is tudom, elmegy, De Niro jól játszott. A történet nagy poén, kár, hogy nem volt közben igazi átütő dráma, inkább vártam, hogy legyen végre valami, ami feldobja a szürkeséget.

rbernadett   2015. 05. 13.

Biztos sokan nem értenek velem egyet, de szerintem ez az egyik legrosszabb feldolgozása Dickens könyvének. Gwyneth Paltrow teljesen hiteltelen, Ethan Hawke pedig unalmas. A két színész játéka számomra annyira tönkre tette a filmet, hogy a történet is teljesen érdektelenné vált.

bahhama   2018. 04. 01.

Nekem tetszett ez a feldolgozás, profi színészek, profi játéka egy profi történetben.

bocerkaa   2016. 12. 14.

Tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények a filmről, de azt kell, hogy mondjam, nagyon is rendben van. A forgatókönyv, a képi világa és még a hangulata is abszolút el van találva. Gwyneth Paltrow alakítása szerintem egyszerűen fantasztikus. Szerintem ha másért nem, csakis ő miatta érdemes megnézni a filmet.

thomino   2015. 11. 24.

Leanov klasszikusának egy feldolgozása, amit szerintem ez a film egyáltalán nem szárnyal túl. Sőt, szerintem egészen gyengére is sikeredett. Gondolok itt főként a párbeszédekre, amik nagyon lehúzzák magát a filmélményt, nekem valahogy a jelenetek is ... több»

Robert De Niro
Chris Cooper
Anne Bancroft
Anne Bancroft
Gwyneth Paltrow

Finn filmbeli festményeit valójában festőművész készítette.

(mrarizona)

A filmben domináns a zöld szín. Alfonso Cuarón filmrendező gyakran kezeli kiemelten ezt a színt a filmjeiben.

(mrarizona)

Fin festményeit festőművész festette.

Charles Dickens regényében a főszereplőt Pipnek hívták, azonban a készítők szerint ez a név mostanra már elég furcsán hangzott volna, ezért inkább a Finn nevet kapta, Ethan Hawke kutyája után.