Szép remények

Chris Cooper
Anne Bancroft
Anne Bancroft
Gwyneth Paltrow

A festőnek készülő Finnt első látásra megigézi a jéghideg szépségű Estella. Hiába figyelmeztetik, hogy a lány összetöri majd a szívét, ő mindent megtesz, hogy meghódítsa a lányt. Reménytelenül. Telnek-múlnak az évek, amikor egy nap Finnt arról értesítik, hogy egy titokzatos jótevő kiállítást szervez a számára New Yorkban. Finn újra találkozhat Estellával.

Forgatókönyvíró: Mitch Glazer
Premier (HU): 1998.04.30.

2021.04.06 uniterra

Ethan Hawke egy muja, teszetosza alakot játszott, hogy jól-e, nem tudom, nem ismerem az eredeti művet. Engem inkább irritált a játéka, Gwyneth, nem is tudom, elmegy, De Niro jól játszott. A történet nagy poén, kár, hogy nem volt közben igazi átütő dráma, inkább vártam, hogy legyen végre valami, ami feldobja a szürkeséget.

2015.05.13 rbernadett

Biztos sokan nem értenek velem egyet, de szerintem ez az egyik legrosszabb feldolgozása Dickens könyvének. Gwyneth Paltrow teljesen hiteltelen, Ethan Hawke pedig unalmas. A két színész játéka számomra annyira tönkre tette a filmet, hogy a történet is teljesen érdektelenné vált.

2018.04.01 bahhama

Nekem tetszett ez a feldolgozás, profi színészek, profi játéka egy profi történetben.

2015.11.24 thomino

Leanov klasszikusának egy feldolgozása, amit szerintem ez a film egyáltalán nem szárnyal túl. Sőt, szerintem egészen gyengére is sikeredett. Gondolok itt főként a párbeszédekre, amik nagyon lehúzzák magát a filmélményt, nekem valahogy a jelenetek is ... Több

2016.12.14 bocerkaa

Tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények a filmről, de azt kell, hogy mondjam, nagyon is rendben van. A forgatókönyv, a képi világa és még a hangulata is abszolút el van találva. Gwyneth Paltrow alakítása szerintem egyszerűen fantasztikus. Szerintem ha másért nem, csakis ő miatta érdemes megnézni a filmet.

Finn filmbeli festményeit valójában festőművész készítette.Szerző: mrarizona

A filmben domináns a zöld szín. Alfonso Cuarón filmrendező gyakran kezeli kiemelten ezt a színt a filmjeiben.Szerző: mrarizona

Fin festményeit festőművész festette. Szerző: rbernadett

Charles Dickens regényében a főszereplőt Pipnek hívták, azonban a készítők szerint ez a név mostanra már elég furcsán hangzott volna, ezért inkább a Finn nevet kapta, Ethan Hawke kutyája után. Szerző: rbernadett