Szerelem a Fehér Házban

Szerelem a Fehér Házban

The American President

A liberális Andrew Shepherd az Egyesült Államok elnöke. Már három éve ül az elnöki székben, s készül az új választásokra. A kampányidőszakban ismerkedik meg új barátnőjével, aki környezetvédelmi aktivista, s mélyen megveti a politikát. Andrew mégis úgy dönt, minden következményt vállal. Persze a várt és nem várt következmények sem maradnak el - a republikánus tábor támadásba lendül.

Rendező: Rob Reiner
Író: Aaron Sorkin
Premier (HU): 1996.02.08.

2023.08.18 Sz396367

Jópofa kis film, azért elég abszurd. Kétségkívül egy-két alkalommal tényleg tudtam élvezni, és nevetni rajta. Mára már átlagos számomra, és lapos. Most látom, más is laposnak írja, szerintem is.

2017.12.01 edessszilvia

A film nem túl jó, számomra furcsa és Szokatlan volt ez a kissé csöpögős szerep Michael Douglas részéről. A történet elcsépelt lapos és a karakterek sablonosnak és unalmasak.

2015.03.22 Vibozsofi

Az aktivista csaj nagyon irritáló karakter. A történet vontatott és túlontúl csöpögős. Giccses, unalmas film.

2015.03.28 fazsuzso

Egész jó film lehetne ha nem menne el ennyire szenvelgősen romantikus irányba. Douglas nem hozta a megszokott színvonalat.

A telefonszám (456-1414), amit Shepherd elnök ad Sydneynek, amin elérheti őt, valójában is a Fehér ház telefonszáma. Szerző: rbernadett

Robert Redfordot szerződtették a főszerepre, végül lecserélték Michael Douglasre, miután összeveszett a rendezővel, Rob Reinerrel. Szerző: rbernadett

Az akkori elnök, Bill Clinton engedélyt adott, hogy a stáb 5 alkalommal meglátogathassa a Fehér házat. Szerző: rbernadett