Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Természetes fény (2021)

Természetes fény

sandras87   2021. 09. 17.

Lebilincselő film annak ellenére, hogy ezt a témát már megannyiszor lerágták. Szerintem mindenképpen érdemes beülni rá, de sokat nem ad magából az embernek.

luba323   2021. 09. 16.

Én egy kcisit művészieskedőnek éreztem. Nem állítom, hogy megbántam, hogy megnéztem, de nem hiszem, hogy ez az a kategória, amit valaha még látni szeretnék.

A film 2 611 335 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 613 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Természetes fény meghívást kapott a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába.

(csd)

A forgatás Magyarországon és Lettországban zajlott.

(csd)

A Természetes fény forgatókönyve Závada Pál 2014-ben megjelent, azonos című regénye alapján készült.

(csd)

A Természetes fény nehezen emészthető alkotás, ami jó okkal osztja meg közönségét, mégis nagy hiba lenne formai nehézségei miatt bárkinek átsiklania felette. több»

A Természetes fény a második világháború egy specifikus, kevésbé ismert vagy emlegetett magyar fejezetét taglalja, ugyanakkor egyetemes szinten mesél a totális háború borzalmairól, és arról, hogy a hétköznapi emberek hogyan válhattak a terror és a kegyetlenség végrehajtóivá. több»

Nagy Dénes hihetetlen érzékeny filmet készített azzal az esztétikai döntéssel, hogy nem az a fontos, hogy direktben és naturálisan ábrázolja a háborús borzalmakat. több»