Természetes fény (2021)

Természetes fény

Szabó Ferenc
Szabó Ferenc

kabel   2022. 08. 22.

Egy egész estés film, egy rövidfilm sztorijával.

Minden jelenet kb. ötször hosszabb mint kellene. Nem tudom a vágóval mi történt, de nem igazán dolgozott, mert sokszor percekig ugyanazt a kameraállást látjuk, miközben semmi sem történik a jelenetben. A film jó 50% csak merengés, mintha a Honfoglaló című filmet nézném megint. Egyszerűen érthetetlen mért nem sikerült egy tartalmas világháborús filmet összehozni, holott annyi érdekes filmesítésre váró történet van.

pj19   2022. 03. 03.

Nekem nem jött be ez a film. Nem tudom megérteni, hogy miért nem tudunk normális, nézhető II. világháborús filmet készíteni. Pedig lenne mit megfilmesíteni. A párbeszédek a film legvégén érdekesek voltak. Csak megszállottaknak ajánlom megnézni!

zolika72   2022. 02. 04.

Ebben több is volt...

Pedig több ország is közreműködött, autentikus helyszín, ruhák, felszerelés, de a film igazi "magyar" maradt - sajnos. Ebben több volt, s nem csak a távolba tekintés, elmélkedés, csak nem jött át a háttér és az ok. Egyszer arról az "átkos" korról készülhetne egy igazán nézhető magyar film. A Drága Elza! majdnem az lett, de költségvetés nélkül hiányos lett az is.

luba323   2021. 09. 16.

Én egy kcisit művészieskedőnek éreztem. Nem állítom, hogy megbántam, hogy megnéztem, de nem hiszem, hogy ez az a kategória, amit valaha még látni szeretnék.

sandras87   2021. 09. 17.

Lebilincselő film annak ellenére, hogy ezt a témát már megannyiszor lerágták. Szerintem mindenképpen érdemes beülni rá, de sokat nem ad magából az embernek.

[email protected]   2022. 01. 22.

Kutya

Abszolút amatőr film, amatőr színészekkel.

A film összbevétele 23 407 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 301 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 779 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Természetes fény meghívást kapott a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába.

(csd)

A forgatás Magyarországon és Lettországban zajlott.

(csd)

A Természetes fény forgatókönyve Závada Pál 2014-ben megjelent, azonos című regénye alapján készült.

(csd)

A Természetes fény nehezen emészthető alkotás, ami jó okkal osztja meg közönségét, mégis nagy hiba lenne formai nehézségei miatt bárkinek átsiklania felette. több»

A Természetes fény a második világháború egy specifikus, kevésbé ismert vagy emlegetett magyar fejezetét taglalja, ugyanakkor egyetemes szinten mesél a totális háború borzalmairól, és arról, hogy a hétköznapi emberek hogyan válhattak a terror és a kegyetlenség végrehajtóivá. több»

Nagy Dénes hihetetlen érzékeny filmet készített azzal az esztétikai döntéssel, hogy nem az a fontos, hogy direktben és naturálisan ábrázolja a háborús borzalmakat. több»