Természetes fény

Természetes fény

2024.03.02 Majorkas

Annak idején moziban akartam megnézni, de kevesen is forgalmazták, illetve nagyon rövid ideig volt műsoron. A hangulatot nagyon eltalálták, csak a játékidő lett rövid, de ezekkel az elhúzott jelenetekkel pont elég, sőt. A cselekmény gyorsan lezajlik,... Több

2022.08.22 kabel

Egy egész estés film, egy rövidfilm sztorijával.

Minden jelenet kb. ötször hosszabb mint kellene. Nem tudom a vágóval mi történt, de nem igazán dolgozott, mert sokszor percekig ugyanazt a kameraállást látjuk, miközben semmi sem történik a jelenetben. A film jó 50% csak merengés, mintha a Honfoglaló című filmet nézném megint. Egyszerűen érthetetlen mért nem sikerült egy tartalmas világháborús filmet összehozni, holott annyi érdekes filmesítésre váró történet van.

2023.01.16 Piczil Zsolt

Pro és kontra végeredménye: gyenge

Pro: nagyon jó magyar katonákat látni végre egy háborús filmben. A főszereplő és általában a többi szereplő arca karakteres, tényleg ilyen arcokról készültek a korabeli fotók. Jó érzés nekem magyar egyenruhát látnom egy most elkészült filmben, mert ez igen ritka. Szép természeti fotókkal készült a film. Kontra: Sajnálom, hogy a cselekmény nélküli drámát találták a legmegfelelőbb műnek az alkotók. Tudom, hogy a katonák élete 80%-ban a várakozásról és a feszült ébrenlétből áll, de nem erre kellett volna építkezni a film nagyobbik részében. Mondjuk ezt a hibát már több film elkövette régebben. A tábori élet és köznapi problémák bemutatása (pl. bűnösök kiköttetése) mind-mind jó pillanat, de a civilek kezelésével együtt sajnos messze nem lett annyira drámaian kibontva, mint a Jöjj és lásd című filmben. Így sajnos viszont iszonyúan unalmasra sikeredett a végeredmény.

2022.12.01 Szentgróti Patrik

Túl merengős és túl művészi lett ez a film, kevés a párbeszéd, talán egy picit több akciót is elbírt volna, de ezektől függetlenül a képi világa nagyon jó, a hangulatát is nagyon eltalálták, többet is ki lehetett volna hozni a történetből, igazából sok mindent ki lehetett volna hozni a filmből de nem éltek vele.

2022.03.03 pj19

Nekem nem jött be ez a film. Nem tudom megérteni, hogy miért nem tudunk normális, nézhető II. világháborús filmet készíteni. Pedig lenne mit megfilmesíteni. A párbeszédek a film legvégén érdekesek voltak. Csak megszállottaknak ajánlom megnézni!

2021.09.16 luba323

Én egy kcisit művészieskedőnek éreztem. Nem állítom, hogy megbántam, hogy megnéztem, de nem hiszem, hogy ez az a kategória, amit valaha még látni szeretnék.

2022.02.04 zolika72

Ebben több is volt...

Pedig több ország is közreműködött, autentikus helyszín, ruhák, felszerelés, de a film igazi "magyar" maradt - sajnos. Ebben több volt, s nem csak a távolba tekintés, elmélkedés, csak nem jött át a háttér és az ok. Egyszer arról az "átkos" korról készülhetne egy igazán nézhető magyar film. A Drága Elza! majdnem az lett, de költségvetés nélkül hiányos lett az is.

A rossz árnyék
Hol nézheted: Netflix,Filmio
Szerdai gyerek
2015

2021.09.17 sandras87

Lebilincselő film annak ellenére, hogy ezt a témát már megannyiszor lerágták. Szerintem mindenképpen érdemes beülni rá, de sokat nem ad magából az embernek.

Kutya

Abszolút amatőr film, amatőr színészekkel.