Könyvesbolt a tengerparton

The Bookshop

Artsomnia
2018/08/30

A Könyvesbolt a tengerparton egy nagyon igaz, nagyon szép, de ugyanakkor szomorú film is, ami számomra igazán emlékezetes élményt nyújtott. Több

Vox.hu
2018/09/07

Értékelés: 4.5/10
Angol kosztümös bájolgás vidéki idillel, aranyos szereplőkkel és sok-sok irodalommal. Mi baj lehetne? Több

Dunszt.sk
2018/11/06

A provincializmus hálójában
A Könyvesbolt a tengerparton nem formabontó adaptáció, hanem sokkal inkább az alapul szolgáló regény szellemiségéhez igazodó, ám annak cselekményét bizonyos pontokon termékeny módon kiegészítő feldolgozás, mely egy közösségből kitaszított nő sorsán keresztül hívja fel a figyelmet az értékteremtés és a kultúra megőrzésének fontosságára. Több

Kultúrpart.hu
2018/11/12

Könyvekkel lázadó
A Berlinale gálaprogramjából érkezett meg hozzánk Isabel Coixet rendezése, a Könyvesbolt a tengerparton, amely Penelope Fitzgerald regénye alapján készült, és komolyan számon kéri rajtad, hogy olvasol-e eleget.
Több

Cornandsoda.com
2018/11/12

A film hangulata ettől függetlenül rendkívül kellemes mind a szemnek, mind a fülnek. A karakterek finoman kidolgozott megjelenése és beszédstílusa, a lágy zene és az ezt kitöltő környezet egyaránt vonzóvá teszik az alkotást. Több

Revizoronline.com
2018/11/14

Ásítás a filmszínházban
Ilyen lenne a Csokoládé csoki és mágikus realizmus nélkül. Könyvekkel. S ezúton is elnézést kérek a könyvektől. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!