Könyvesbolt a tengerparton

Könyvesbolt a tengerparton

The Bookshop
Emily Mortimer

Anglia, 1959. A különös nő, Florence (Emily Mortimer) könyvesboltot akar nyitni a festői tengerparti kisvárosban. A helyi előkelőségeknek nem tetszik ez az ötlet, és eleinte az angol felső középosztályhoz méltó udvariassággal, majd egyre kíméletlenebb módszerekkel igyekeznek… Több

Forgatókönyvíró: Isabel Coixet
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier (HU): 2018.08.30.

2018.10.19 Berto49

Megindító, érzelmekkel teli könyvadaptáció a katalán filmkészítő rendezésében. Ugyan nem éri el az általam legjobbra értékelt jó évtizeddel ezelőtti „Az élet nélkülem” szintjét, de a történet és különösen a remek színészek egy jó filmet hoztak össze.... Több

2018.01.03 gandalf01

Nagyon kellemes film, még akkor is ha a sztori tényleg nem egy nagy eresztést. Az egésznek valami hihetetlenül jó atmoszférája van, így nekem ez egy egészen kellemes kikapcsolódás volt.

2018.04.02 achyles77

Történet terén hagy maga után némi kívánni valót, de alapjában véve tökre rendben volt. Nem érzem, hogy újra meg szeretném majd nézni, de szerintem ez nem is baj. Ez a film ennyit tud, de addig is szórakoztat.

2018.08.26 pepmed

Hát nem kimondottan győzött meg a film, pedig ettől a szereplőgárdától sokat vártam. Igaz, nem állítom, hogy rajtuk múlt, és sok hibáját sem tudnám felhozni, egyszerűen csak egy kicsit laposnak éreztem. Még a sztorival sem lenne gond, de ha egészébe nézem, nem tudom azt mondani, hogy feltétlenül újra beülnék rá.

2018.08.24 matynero

Érdekes film ez, egyszerre kisléptékű, szomorkás és picit ragadósan szentimentális. Azt hiszem, ez lehet egyeseknek zavaró, és értem is hogy miért, de volt egy egyedi hangulata, amihez hasonlót régen láttam már moziban. Nem bántam meg, de egy erős közepesnél nem tudok jobb értékelést adni.

A film utolsó jelenetében a többi között annak a könyvnek a borítója is látható, melyen a film alapszik.Szerző: hp

Isabel Coixet forgatókönyve elnyerte a Legjobb nemzetközi irodalmi adaptáció díját a 2017-es Frankfurti Book Fair-en. Szerző: hp

A könyvesbolt a tengerparton Emily Mortimer és Patricia Clarkson negyedik közös filmje (Viharsziget, Plasztik szerelem, A vendégek). Szerző: hp

A film utolsó jelenetében a lány Richard Arthur Warren Hughes "A High Wind in Jamaica" című kötetét tartja a kezében. Szerző: hp

(2018. 11. 14.)
Ásítás a filmszínházban
Ilyen lenne a Csokoládé csoki és mágikus realizmus nélkül. Könyvekkel. S ezúton is elnézést kérek a könyvektől. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2018. 11. 12.)
Könyvekkel lázadó
A Berlinale gálaprogramjából érkezett meg hozzánk Isabel Coixet rendezése, a Könyvesbolt a tengerparton, amely Penelope Fitzgerald regénye alapján készült, és komolyan számon kéri rajtad, hogy olvasol-e eleget.
Több

(2018. 11. 06.)
A provincializmus hálójában
A Könyvesbolt a tengerparton nem formabontó adaptáció, hanem sokkal inkább az alapul szolgáló regény szellemiségéhez igazodó, ám annak cselekményét bizonyos pontokon termékeny módon kiegészítő feldolgozás, mely egy közösségből kitaszított nő sorsán keresztül hívja fel a figyelmet az értékteremtés és a kultúra megőrzésének fontosságára.... Több

(2018. 11. 12.)
A film hangulata ettől függetlenül rendkívül kellemes mind a szemnek, mind a fülnek. A karakterek finoman kidolgozott megjelenése és beszédstílusa, a lágy zene és az ezt kitöltő környezet egyaránt vonzóvá teszik az alkotást. Több

(2018. 08. 30.)
A Könyvesbolt a tengerparton egy nagyon igaz, nagyon szép, de ugyanakkor szomorú film is, ami számomra igazán emlékezetes élményt nyújtott. Több