Dínó tesó

The Good Dinosaur

Jeff Danna együtt dolgozott a testvérével, Mychael Dannaval a zenén.Szerző: Archívum

A filmzenéket az Oscar-díjas Mychael Danna szerezte.Szerző: Archívum

Eredetileg Thomas Newman szerezte volna a film zenéjét, azonban a sok időpont eltolás és beosztásbeli problémák miatt távozott a projektből.Szerző: Archívum

A filmben az eredeti terv szerint szerepelt volna John Lithgow, Judy Greer, Bill Hader, Neil Patrick Harris és Lucas Neff is. A filmet ért változások után ők is kicserélődtek.Szerző: Archívum

Bob Peterson szerint a film ötlete egy gyerekkori túrából ered, amikor 1964-ben a New York World’s Fair dinoszaurusz kiállításon járt.Szerző: Archívum

A Pixarnak már 2013-ban megvolt a Dínó tesó egy verziója.Szerző: Archívum

A Dínó tesó nemcsak a második Pixar film 2015-ben, hanem a második dínós film is a Jurassic World után.Szerző: Archívum

6 évig készítették a filmet.Szerző: Archívum

A Szenilla nyomában című animációs film eredetileg 2015. november 25-én debütált volna, azonban mivel a Dínó tesó is ekkor jött volna ki, eltolták 2016-ra.Szerző: Archívum

A film eredeti producerét, John Walkert lecserélték Denise Reamre.Szerző: Archívum

A Dínó tesót eredetileg 2013. november 27-én adták volna ki, azonban kissé hátrébb szorult, és a Jégvarázs vette át a helyét.Szerző: Archívum

A koreai származású, bronxi születésű Peter Sohnnak ez a második rendezése. Korábban a szintén Pixar műhelyében készült Partly Cloudy (2009) című animációs rövidfilmet rendezte, valamint ő felelt a forgatókönyvért is.Szerző: Joeker