A csoport

Berto49   2018. 12. 18.
Gyenge adaptáció

Már nagyon régen meg akartam nézni, mert a könyv, amit ezer éve olvastam nagyon tetszett. A film azonban csalódás volt. Nagyon keveset adott vissza a regény mondhatni szociológiai tanulmányba illő pontos társadalomrajzából és szatirikus hangzásából. A hírneves Vassar és nyolc 1933-ban végzett diákjának története a hosszú játékidő ellenére teljesen összekuszálódott. Lumet rendezéseinek többségét ismerve bátram minősíthetem a leggyengébb munkájának. Talán, ha jobb a szinkron, akkor javult volna az értékelésem, de valósággal minősíthetetlen magyarítással vetítette az adott TV csatorna. Mintha ugyanaz a színésznő lett volna mind a nyolc szereplőnek a magyar hangja, a férfiakról nem is szólva.

Mary McCarthy "The Group" (1963) című regénye alapján. Magyarul 1974 óta olvasható "A csoport" címen, Dezsényi Katalin fordításában.

(Berto49 )