Az ördög házának legendája

Az ördög házának legendája

The Legend of Hell House

Egy csapat visszatér a Hell House-ba kísérteni. A fizikus egy hétig tervez a szellemlakta házban tartózkodni egy médium és saját felesége kíséretében.

(mamiéstöti2)

Forgatókönyvíró: Richard Matheson
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1973.06.15.

2021.02.03 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Egy gyenge minőségű, gótikus horrorfilm Angliából

Kissé hoppon maradtam eme film megtekintése után, mert szinte minden téren sokkal többre számítottam. Szinte minden amellett szólt, hogy egy igencsak izgalmas, feszültségben bővelkedő, gótikus horrorfilmhez lesz szerencsém Az ördög házának legendája ... Teljes kritika

A forgatást 1972 októberében kezdték meg, és 1972 novemberében fejezték be.Szerző: Kóborló

Richard Matheson szerette volna, hogy a filmbéli szerepekre Richard Burtont (1925–1984) és Elizabeth Taylort (1932–2011) szerződtessék le, de ez a kérése nem teljesült.Szerző: Kóborló

Richard Matheson számos, a könyvben szereplő jelenetet kihagyott a forgatókönyvből. Ilyenek voltak a szexuális töltetű, illetve a legtöbb brutalitást tartalmazó jelenetek is, melyeket igencsak tompítva jelenített meg a forgatókönyvben.Szerző: Kóborló

Richard Matheson (1926–2013) készítette el a film forgatókönyvét a saját regénye alapján, ami 1971-ben jelent meg Hell House címmel.Szerző: Kóborló