A kis herceg

The Little Prince

Olivier d'Agay, az író Antoine de Saint-Exupéry ük-unokaöccse azt mondta egy e-mailben a Los Angeles Times-nak 2016 januárjában: "A film rendkívül hűséges a könyvhöz. A kislány története, a barátsága a pilótával, a konfliktusa az anyjával bemutatja a gyerekek mai helyzetét a kemény világban, ahol a verseny és az egyedüllét érvényesül. Ezért kapcsolódik olyan jól a két történet. Ez a film eredetisége és zsenialitása: megmutatja, hogy még mindig működik a könyv varázsa."Szerző: puffancshercegnő

Mark Osborne mondta, hogy a könyv mélyen hatott rá, mikor a feleségétől megkapta évekkel ezelőtt, mikor még csak randevúztak egymással. Mindketten egyetemisták voltak, és próbálták életben tartani a távkapcsolatukat. "A Kis Herceg hozott össze minket újra", állítja Osborne. "Nagy figyelmet fordítottam rá. Nagyon sokat jelent nekem és mindenkinek aki olvasta, mert valóban összeköt minket az életünkben előforduló párkapcsolatainkhoz és barátságainkhoz." Osborne köszönetet nyilvánít feleségének a stáblistában.Szerző: puffancshercegnő

Marion Cotillard adja a hangját a Rózsának angol és francia nyelven is.Szerző: puffancshercegnő

A stop-motion technikával készült sivatagi jelent nagyrésze papírt felhasználva készült, még a Kis Herceg figurája is.Szerző: puffancshercegnő