Az elveszett király

Az elveszett király

The Lost King

Egy amatőr történész szembeszáll az unalmas akadémiai intézményrendszerrel, hogy megtalálja III. Richárd király maradványait, amelyek több mint 500 éve tűntek el.

(nagymarti82)

Rendező: Stephen Frears
Forgatókönyvíró: Steve Coogan, Jeff Pope
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2022.09.09. | HBO Max (2023.06.16.)

Harry Lloyd
Steve Coogan
Harry Lloyd

2024.01.28 puszta

Kellemes tévéfilm, jellegzetesen angol (kedvelem az angol filmeket...), kifejezetten érdekes sztorival, ami megtörtént, ráadásul – utánaolvastam – úgy tűnik, mintha különösebb ferdítések nélkül került volna vászonra.

2023.06.28 Ahoj poplacsek

7/10

Nagyon trükkös volt a film, mert annyira gyogyósnak tűnt ez a Philippa (Sally Hawkins), hogy képtelenségnek látszott, hogy helytállónak bizonyul az elmélete. Úgyhogy mondtam is magamban az első közel másfél órában, hogy háhá, engem nem tesztek lóvá, hiába volt odaírva az elején, hogy megtörtént esetről fog szólni, kerestem, hogy hol van a csalafintaság. Annyira jól sikerült a megtévesztés, hogy menet közben rá is guglizam, mi a helyzet, erre nem kiderül, hogy tényleg igaz a sztori? Agyam eldobom. Különben többnyire elég unalmas volt, így a legjobb indulattal is csak négy csillagra tudom értékelni, egyebek mellett annak köszönhetően, hogy Hawkins azért jól játszott.

2023.06.16 DarkMoss

Nagyon is nézhető film, erős alakításokkal, viszont kissé hiányos, és úgy érzem, szükséges némi háttérinfó a valós eseményekről ahhoz, hogy az ember teljesen ki tudja élvezni.

A film összbevétele 408 772 dollár volt (imdb.com).