Kallódó emberek

Kallódó emberek

The Misfits

Az Arthur Miller regényéből készült Kallódó emberek című filmben Roslyn válását követően vigaszt talál három különc társaságában, akik arra készülnek, hogy vadlovakat fogjanak be. A nő beleszeret Gay-be, a rodeo-lovasba, azonban szerelmüknek a vadászat véget vet. Kiderül az igazság: a férfiak… Több

Rendező: John Huston
Forgatókönyvíró: Arthur Miller
Premier (HU): 1964.11.19.

2016.11.23 piZZola

Aki a brit sorozatot keresi az csalódni fog :) Nem igazán van köze a koncepcióhoz. Igazából valami régi cikk alapján keltette fel a figyelmem, hogy minden idők 100 legjobb mozija, de simán tudnék jobbakat felsorolni. Marlyn Monroe sem igazán nyűgözöt... Több

2015.03.01 danny

Arthur Miller zseniális munkája, azért is mondom ezt, mert a sztori mindent visz, viszont a megvalósítás, illetve a képi világ nem igazán időtálló. Biztos, hogy kellene egy remake, csak nem tudom hányan betegednének bele, hogy nem Marlyn játszik benne :)

Clark Gable 750 ezer dollárt kapott a szerepért, és további 58 ezret minden héten a túlóráért.Szerző: dulkap

Amikor a filmet 1961 februárjában bemutatták, Marilyn Monroe-t épp pszichiátrián kezelték. Szerző: dulkap

Marilyn Monroe később elmondta, hogy utálta a karakterét és azt is ahogy eljátszotta. Szerző: dulkap

Arthur Miller utolsó darabja, a "Finishing the Picture" (2004) ennek a filmnek az elkészítéséről szólt. Szerző: dulkap

Montgomery Clift kemény drogfogyasztása és alkoholfogyasztása meglátszott a megjelenésén az egész filmben. Szerző: dulkap