A másik bárány

A másik bárány

The Other Lamb
indingo

Selah számára a Shepherd melletti élet az egyetlen, amit valaha ismert. Önellátó közösségük nem rendelkezik modern technológiával, az erdőben élnek, távol a modern civilizációtól és annak vívmányaitól. A férfi a csoport vezetője, tanára és a szerelme. A közösség valamennyi asszonya vagy a… Több

Forgatókönyvíró: C.S. McMullen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Írország, Belgium
Premier (HU): 2020.08.20.
Forgalmazó: Vertigo

2022.08.01 Interfectorem Sabnock

legújabb vélemény a nap véleménye

Minden jó, ha a vége jó?

Az utóbbi években a horror, vagy a misztikum zsánerében is nagy népszerűségre tettek szert a különböző szektákat, valláson kívüli dogmákat terjesztő csoportokat, vallási közösségeket bemutató témákat feldolgozó művek. Gondoljunk csak az Apostle-ra, a... Teljes kritika

2020.08.25 Greeta

Tetszett a film, de még annyi mindent ki lehetett volna hozni belőle, amitől egy emlékezetes sztori lehetett volna. Csak sok a volna.

2020.08.27 indingo

Nem igazán tudom hova tenni a filmet. Érdekesen indult a története, felkeltette az érdeklődésemet, de a közepére kicsit ellaposodott.

2020.11.02 belavagyok

Nekem rendben volt a film. Nem egy tucattörténet. Elgondolkodtató, és agyal rajta pár napig a néző.

2020.08.21 Szilonka

Horrornak álcázott művészfilm. Szépen fényképezett alkotás eg közepes és kiszámítható történettel.

A film összbevétele 3 759 dollár volt (imdb.com).

A filmet alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A másik bárány jelenleg 72 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.Szerző: hp

A film világpremierje 2019. szeptember 6-án volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A másik bárány-t a San Sebastián Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták, ahol esélyes volt a legjobb film díjára. Szerző: hp

A másik bárányt 2019-ben a Londoni Filmfesztivál legjobb film díjára jelölték.Szerző: hp

(2020. 08. 25.)
Ugyan gyönyörű képekkel és jó színészekkel, de pusztán elvontabban és nem bonyolultabban kapjuk meg jó és rossz sztoriját, mint egy Marvel-képregényfilm. Több

(2020. 09. 17.)
Kinek ajánljuk: Senki ne számítson pörgős cselekményre és izgalmas másfél órára. Ha kedveled a lassú folyású, bőr alá kúszó történeteket, és nem zavar a művészieskedő hangvétel, jobban fog tetszeni, mint nekem. Több

(2020. 11. 10.)
A bárányok lázadnak?
Mennyire lehet átmosni egy ember agyát, átgyúrni személyiségét a vallás eszközeivel? Hol vannak a közösség és a szuverenitás határai? Meg tudunk-e kérdőjelezni olyan dolgokat, amelyeket nem áll módunkban összehasonlítani valami mással? Ezeket a témákat boncolgatja Małgorzata Szumowska A másik bárány című filmje. Több

(2021. 01. 27.)
A bárányok lázadnak?