A Babadook (2014)

The Babadook

elekm90   2020. 02. 09.

Szerintem zseniális, ahogy a film családi drámát horrorba bújtatva mutatja be a történetet. Rendkívül kreatív, nem láttam ehhez fogható horrort, teljesen eltér a szokványostól. 9/10

Artemisia   2018. 06. 22.

Gyenge horror

Kevés horror -elemmel dolgozik, nem valami hátborzongató. Igazából nem is tisztázza, hogy valóban egy entitás költözött-e a házba, vagy csupán az anyuka frusztrációjának kivetülését személyesíti meg The Babadook. A film nyilvánvaló érdeme, hogy remek... teljes kritika»

Deku   2017. 11. 20.

Kicsit unalmas és nem túl érdekfeszítő maga a sztorija de nézhető. Erre a filmre valószínűleg pár hét múlva már nem emlékszek de még így sem volt rossz benyomásom róla. Erősen tart egy bizonyos átlagos szintet.

HETEDIK   2018. 01. 30.

Mostanság nagy a hype ezen film kapcsán, hogy nálunk miért csak 4 évvel az eredeti premier után mutatják be, rejtély. Őszintén szólva én már rég elfelejtettem, hogy ez a film létezik, anno viszont nem tekintettem meg. Tettem vele egy próbát, de sejté... több»

hsanya182   2015. 11. 17.

Anya és fia kapcsolatáról szóló gagyibb kivitelezésű horrorisztikus thriller! Aki ismerkedik a horror műfajjal annak lehet tecceni fog e gyenge alkotás. Inkább egy sötét/parázósabb művészfilm mely groteszk módon ábrázolja az elfojtott belső énünket...Szerencsére nem olyan hosszú a film, egy nézést megér! :)

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Jennifer Kent mellényúlt rendesen. Nem lett valami nagy szám ez a film...az első része nem is volt valami érdekfeszítő, és nem is vezették fel az izgalmasabb második részt, ami valljuk be nem is lett izgalmas, sem rémisztő. A műfaj kis hullámvölgybe került, úgy érzem, ez a film is segít a hanyatlásban.

Zsceeeka   2015. 09. 24.

Annak ellenére, hogy egy gagyibb tipikus horror filmre számítottam, nagyon jó véleményem lett a végére a filmről. Az anya lelkivilágának bemutatása nagyon jól lett kivitelezve, nem lett átlagos, ajánlom.

Essie Davis

A Babadook könyvet, amelyből Amelia felolvas a fiának Alex Juhasz grafikus készítette.

Samuel szerepére először 8-9 éves fiúkat hallgattak meg, de mivel -t tökéletesnek tartották a szerepre, annak ellenére is, hogy csak 6 éves volt a meghallgatás idején, fiatalítottak a karakteren.

A film alapját egy Monster című, 2005-ben bemutatott rövidfilm szolgáltatta.

Az ördögűző rendezője, William Friedkin úgy fogalmazott, hogy A Babadook minden idők leghátborzongatóbb filmje.

A film készítéséhez szükséges jelmezeket és díszleteket egy közösségi adománygyűjtő kampányból finanszírozták.

A film négy év csúszással került a magyar mozikba.

A film 2,5 milliós költségvetésére 10,3 millió dolláros bevételt tudott termelni csak mozis vetítésekből.

A Babadook kinézetéhez a rendezőnő (állítólag) egy 1927-es horrorfilm (London éjfél után) képei szolgáltak ihletforrásként.

William Friedkin minden idők egyik legfélelmetesebb filmjének nevezte.

(HETEDIK )

A könyv, amely a filmben szerepelt tényleg megalkották. Kb 9 500 db kézzel készített "Babadook Pop-Up" könyvet értékesítettek.

(zsozsesz)

A Babadook voltaképpen egyszerre szociodráma és lélektani horror, mely remekül vet fel kérdéseket komoly, egész társadalmat érintő témákban és hozza rá a frászt a nézőre. 7,5/10 több»

A Babadook egy remek, horror köntösbe öltöztetett dráma, amit vétek lenne kihagyni. Aki viszont trancsírozásra és non stop ijesztegetésre számít, az bizony csalódni fog. 75/100 több»

A tökéletes színészek megtalálása (Essie Davis minden árnyalatát képes bemutatni a szülői érzelmek komplexitásának, Noah Wiseman pedig elképesztően para kissrác) és a filmnyelvi eszközök tökéletes eltalálása nélkül persze mit sem érne az a különleges történet, amit Jennifer Kent kitalált, de itt minden egyes beállítás, szemszög, árnyék azt szolgálja, hogy egészen félelmetes élményben legyen részünk. Ráadásul olyanban, ami jóval többet is képes nyújtani a félelemnél. 90/100 több»